Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.260
-0.27%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C
  İran'ın ardından Hindistan da kripto paraları yasaklayabilir

  İran'ın ardından Hindistan da kripto paraları yasaklayabilir

  Hindistan hükümetine bağlı bir çalışma kolu, ülke genelinde kripto para birimleri ticaretinin yasaklanmasını talep eden bir teklif sundu.
  • DHA
  • 25.07.2019 - 10:22
  • Güncelleme : 25.07.2019 - 10:22

  Herhangi bir merkez bankası veya resmi kuruluşla ilgisi olmayan elektronik para birimleri olan kripto paralar, günümüzde dünya genelinde sıklıkla kullanılmaya başlandı. Ancak bazı ülkeler, bu sanal para birimlerine karşı daha dikkatli davranıyor.

  Hindistan hükümetine bağlı bir çalışma kolu, ülke genelinde kripto para birimleri ticaretinin yasaklanmasını talep eden bir teklif sundu.

  HİNDİSTAN'DA KRİPTO PARA KULLANACAKLARA CEZA

  Hindistan Ekonomik İşler Bakanı Subhash Chandra Garg’ın öncülüğünde sunulan teklifte, “kripto para birimleri madenciliği, üretimi, satışı, transferi yapan veya piyasaya kripto para birimi süren” kişilere 10 yıl hapis cezası verilmesi yer alıyor.

  İran ın ardından Hindistan da kripto paraları yasaklayabilir #1

  İRAN YASAKLAMIŞTI

  Bitcoin dünya genelinde bir hayli popülerken, geçtiğimiz haftalarda önemli bir gelişme yaşanmıştı. İran Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Nasır Hakimi, Kara Parayla Mücadele Yüksek Konseyi'nin kararıyla Bitcoin ile yapılan işlemlerin yasaklandığını açıkladı.

  Kripto para birimi Bitcoin sisteminde yapılan bütün işlemler, kripto para birimine bağlı bütün bilgisayarlarda kayıt ediliyor. Sistemde elektrik üretimine neden olan esas etmen ise madenci olarak adlandırılan ve bitcoin üreten kişiler oluyor.

  İran ın ardından Hindistan da kripto paraları yasaklayabilir #2

  Madenciler, çok fazla sayıda gelişmiş bilgisayar ile bu işlemleri yapmak zorunda oldukları için yoğun elektrik tüketimine neden oluyor. İran'da devletin elektrik tüketimini desteklediği fabrikalar, tarım arazileri, kamu kurumları ve okullar kaçak Bitcoin madenciliğinin merkezleri haline gelmişti.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir