Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
380.635
0.30%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Oppo, ön kamera deliğini gizlemek için zekice bir patent aldı

  Oppo, kısa süre önce ekrandaki ön kamera deliğini gizlemek için harika bir yöntem buldu. Şirket, kamera deliğini uygulama simgesi haline getirdi.
  • Özel Haber
  • 30.01.2019 - 10:14
  Oppo, ön kamera deliğini gizlemek için zekice bir patent aldı

  Oppo, ekranın üst kısmında bulunan ön kamera deliğini gizlemek için iki yeni patent aldı. 18 ve 22 Ocak'ta Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından yayınlanan bu patentler, ön kamera deliğini, uygulama simgesi haline getirerek tamamen gizlemeye çalışıyor.

  oppo

  İki patentten birincisi, sol üstteki ön kamerayı uygulama simgesi haline getiren bir kamera uygulamasıyla, ekranın üzerinde konumlanan birkaç uygulama simgesinden oluşuyor. Gerçekten çok zekice hazırlanmış aşağıdaki patent görüntülerine baktığımızda, ikinci sıradaki uygulama simgesinin aslında ön kamera deliği olduğunu görüyoruz.

  oppo

  Yukarıdaki görüntüye baktığımızda, ekran sola doğru kaydırılsa bile ikinci sıradaki kamera uygulaması hep aynı yerde kalıyor ve bu da kamera deliğinin gizliliğini korumuş oluyor.

  SAMSUNG'DA BENZER BİR PATENT ALMIŞTI

  Oppo, böyle bir fikir ortaya atan ilk şirket değil. Yakın bir zamanda Samsung, ön kameranın etrafındaki alanda animasyon göstererek nasıl kamera deliğini kapatacağına dair bir patent almıştı. Oppo'nun, bu yeni patenti hayata geçirmek için ne kadar bekleyeceği bilinmezken, özellikle ön kamera deliğinden rahatsız olan akıllı telefon kullanıcıları için Oppo'nun fikri iyi bir çözüm olabilir.

  Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

  @eshteknoloji


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir