Petrol
97.07
0.02%
Euro
18.4083
-0.04%
Dolar
17.8609
-0.05%
Altın
1.029
-0.03%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
431.500
2.82%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Tim Cook'un Android eleştirilerine Google'dan cevap geldi

  Google'ın ürün birimi başkanı Sundar Pichai, Android hakkında eleştirilerde bulunan Apple CEO'su Tim Cook'a cevap verdi.
  • 28.02.2015 - 11:42
  Tim Cook'un Android eleştirilerine Google'dan cevap geldi

  androidi

  Forbes'a röportaj veren Google ürün birimi başkanı Sundar Pichai, mobil işletim sistemi Android hakkında eleştiride bulunan Tim Cook'a cevap verdi.

  "ÜRÜNLERİN BÜYÜK KISMI BEDAVA"

  Android birimini yöneten Pichai, Android ile Apple iOS arasında belirgin farklılıklar buluduğuna dikkat çekerek, "Kullanıcılar ürünlerimizi tercih ederse kullanıyor. Çok sevilen ve bir milyardan fazla kullanıcısı olan ürünlerimiz var. Çok büyük fayda sağlayan bu ürünlerin büyük kısmı da bedava" ifadesini kullandı.

  "APPLE'IN FİYATLARI SORUMSUZCA"

  Bedava ürünleriyle kullanıcılara daha fazla fayda sağladıklarını savunan Pichai, "Apple'da olduğu gibi her ürünün yüzlerce dolar değerinde olması sorumsuzluk" dedi.

  Tim Cook, sıkça eleştirdiği Android işletim sistemi hakkında geçtiğimiz yaz 'zehirli cehennem yahnisi' ifadesini kullanmıştı. Cook, Android'in güvenlik açıklarının kullanıcıları tehlikeye attığını savunmuştu.

  APPLE'A İLK ELEŞTİRİ DEĞİL

  Pichai'nin eleştirilerinden kısa süre önce, Motorola Başkanı Rick Osterloh da Apple'ı hedef almıştı.

  Apple'ın baş tasarımcısı Johny Ive'ın Motorola hakkındaki sözlerine cevap veren Osterloh, 'Apple fiyatlarını olağandışı' olarak yorumlamıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir