Euro
10.796
-0.28%
Dolar
9.265
-0.32%
Altın
532.43
0.72%
Borsa
1.435
0.36%
Bitcoin
595.020
2.57%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 17 C

  Twitter da kripto para çıkarmayı planlıyor

  Faceook'un ardından, Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey de kripto para sektörüne giriş sinyali verdi.
  • DHA
  • 19.06.2019 - 00:11
  • Güncelleme : 19.06.2019 - 02:11
  Twitter da kripto para çıkarmayı planlıyor

  Sosyal medya devi Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, The Next Web’e verdiği röportajda kurucusu olduğu mobil ödeme şirketi Square bünyesindeki yeni ekibin, kripto para sektörünü daha iyi bir noktaya taşımak için çalıştığını söyledi.

  SÜRTÜNMESİZ İNTERNET ÖDEMELERİ

  Dorsey, Square Crypto olarak ifade edilen bu girişimin, sürtünmesiz (çevrimiçi ve çevrimdışı ödemelerde satın alma bariyerlerini en aza indiren) internet ödemeleri için bir altyapı sağlayarak ödeme emirlerini şirket operasyonlarına ekleyeceğini belirtti. Twitter ve Square şirketlerinin kurucusu, bu alandaki mevcut düzenlemelerin ve ortaklıkların Square’i yavaşlattığını kaydederek; söz konusu kripto altyapısının hayata geçmesiyle Square’in gelecekte karşılaşacağı birtakım engellerden kaçınabileceklerini umduğunu ifade etti.

  "YEREL OYUNCULAR, YENİ PAZARLARA GİRİŞİ YAVAŞLATIYOR"

  İş modeli açısından bakıldığında Square’in bir internet şirketi gibi görünmediğini aktaran Jack Dorsey, bir internet şirketinin herhangi bir ürünü ya da hizmeti piyasaya sürebileceğini ve bunun dünyanın dört bir yanında ulaşılabilir olduğunu fakat söz konusu ödeme sistemleri olduğunda işlerin böyle yürümediğini vurguladı. Ödeme sistemleri alanında girilen her pazarda düzenleyici kurumlara dikkat etmek ve yerel bir oyuncu ile iş birliği yapmak gibi gereklilikler olduğunu anlatan Dorsey, bunun da yeni pazarlara giriş sürecini oldukça yavaşlattığının altını çizdi.

  Twitter da kripto para çıkarmayı planlıyor #1

  KRİPTO PARA İÇİN AÇIK KAYNAKLI ÇALIŞMA

  Yazılım mühendisleri ve bir tasarımcıdan oluşan Square’deki bu küçük ekibin Dorsey ile doğrudan bağlantılı olarak çalışması planlanlanıyor. Ekip kripto para alanında açık kaynaklı bir çözüm sunmak için çaba harcayacak.

  Twitter ve Square CEO’su Dorsey bu noktada ortaya çıkacak dizaynın, kripto paraların sıradan insanlar için bile erişilebilirliğini yükselteceğini anlattı. 
  Dorsey ayrıca eğitimsel görevlere atanacak tasarımcının aynı zamanda sıradan insanların Bitcoin gibi dijital paraları kavramsallaştırmalarını ve kripto paraları her gün kullanacakları ödeme araçları olarak görmelerini kolaylaştıracağını savundu.çalışmadıklarını ifade etti ve ekledi:

  "Bu doğru bir strateji. Tüm dünyada kabul gören bir nakit-ödeme aracı olmak istiyorsanız mümkün olduğunca çok kullanıcıya paranızı kullandırmanız gerekir. Elbette 100 milyonlarca hatta milyarlarca üyesi olan sosyal medya platformları bu amaç için ideal."

  "Eğer sosyal medya platformları çıkardıkları kripto paraları kendi tahakkümleri altına almazlar ve kullanıcıların beklediği hız, ülke sınırlarına bağlı olmama, kişisel verilerin korunması ve çok ucuz işlem ücretleri gibi kriterleri karşılarlarsa bu alanda başarılı olabilirler."

  "Sosyal medya platformlarının yeni başlayan bu küresel ödeme aracı kripto parası mücadelesinde en büyük rakipleri global erişimi olan ve şimdiden kendi sabit değerli kripto paralarını hazırlamaya başlayan uluslararası bankalar olacaktır."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir