Euro
10.2997
-0.09%
Dolar
8.7656
0.04%
Altın
493.63
0.55%
Borsa
1.401
0%
Bitcoin
385.093
1.39%
13ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 13 C

  Uber, kendi kendini sürebilen bisiklet geliştiriyor

  Yeni gelen bilgilere göre Uber, kendi kendini sürebilen bisiklet ve scooter üzerinde çalışıyor.
  • Haber Merkezi
  • 21.01.2019 - 16:48
  • Güncelleme : 21.01.2019 - 16:48
  Uber, kendi kendini sürebilen bisiklet geliştiriyor

  Uber'in, kendi kendine sürüş teknolojisini yollara getirme çabaları devam ediyor. Kaliforniya merkezli 3D Robotics'in CEO'su Chris Anderson, Uber'in, hafta sonu boyunca iki tekerlekli araçlara kendi kendine sürüş kabiliyeti ekleme planlarını açıkladı. Bu planlarını hayata geçirmekte kararlı olan Uber, bunun için birçok mühendis işe aldı.

  UBER

  BİSİKLETLER DAHA TASARRUFLU

  Yeni işe alınan mühendis ekibinin, şirketin elektrikli bisiklet bölümü olan Uber Jump 'da çalışacağı bildiriliyor. Geçen sene nisan ayında kurulan Uber Jump, şimdi ise otonom bisikletler için çalışacak. Uber'in planlarına dahil ettiği kendi kendini sürebilen bisikletler ve scooterlar, taksilerden tasarruf etmek isteyen veya sık sık yoğun trafikle karşılaşan yolcular için daha faydalı olabilir.

  Bisikletler, küçük ve çok fazla güce ihtiyaç duymayan yapılarıyla daha kullanışlı olabilir. Ancak kaldırım düzenlemeleri ve şehir planları düzensiz olan şehirlerde birçok sıkıntı yaratabilirler.

  uber

  TEKNOLOJİ ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

  Uber, kendi kendini sürebilen bu bisikletlere, değiştirilebilir batarya entegre ederek şarj derdinden tamamen kurtulmayı planlıyor. Şimdilik en büyük sorun, bu iki tekerlekli araçların trafiği etkilemeden güvenli bir şekilde bir garaja geri dönmelerini sağlamak için, güvenilir bir kendi kendine sürüş teknolojisi yazılımı geliştirmek.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir