taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8977
6.5057
1486.41
99027.82
281.74
48987.97

Türkiye ile Sırbistan arasında eğitimde iş birliği

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Sırbistan Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Aleksandar Pajic ile görüştü.

AA | 26.01.2019 - 09:46..
Whatsapp ile paylaş

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burcu Eyisoy Dalkıran, Sırbistan'da eğitim alanındaki iş birliği olanaklarını değerlendirdiklerini ve bir yol haritası belirlediklerini söyledi.

EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ

Görüşmenin ardından açıklama yapan Dalkıran, bakanlık olarak birçok ülkeyle eğitim alanında iş birliğini geliştirmek için çalışmalar yaptıklarını belirterek, bu iş birliğinin önemli ayaklarından birinin de Sırbistan olduğunu kaydetti.

Türkiye ile Sırbistan arasında eğitimde iş birliği

YOL HARİTASI BELİRLENDİ

Dalkıran, iki gün boyunca Sırbistan'da eğitim alanındaki iş birliği olanaklarını değerlendirdiklerini ve bir yol haritası belirlediklerini kaydederek, gerçekleştirdikleri toplantılardan çıkan tutanakların da karşılıklı olarak imzalandığını ifade etti.

GENÇ NESİLLER BİRBİRLERİNİ TANISIN HEDEFİ

Son yıllarda Türkiye ile Sırbistan arasında eğitim, kültür, ticaret ve turizm gibi birçok alanda iş birliği çalışmaları olduğuna işaret eden Dalkıran, karşılıklı olarak genç nesillerin birbirlerini tanımaları amacıyla çalışmalar yapacaklarını aktardı.

Türkiye ile Sırbistan arasında eğitimde iş birliği

Günün önemli gelişmeleri VİDEO


Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir