Petrol
93.63
1.40%
Euro
18.2828
0.21%
Dolar
17.9625
0.27%
Altın
1.021
-0.09%
Borsa
2983
2.39%
Bitcoin
424.275
-1.39%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Bursa'da köpeklerin kovaladığı yavru ayı kurtarıldı

  Bursa'da 2 aylık olduğu belirlenen yavru ayı, sokak köpeklerinden kurtarıldı.
  • 21.04.2014 - 13:27
  Bursa'da köpeklerin kovaladığı yavru ayı kurtarıldı

  Bursa’nın Orhangazi İlçesi Yeni Gürle Mahallesi’nde, sokak köpekleri tarafından kovalanan ve 2 aylık olduğu belirlenen yavru ayı kurtarıldı.

  Bursa da köpeklerin kovaladığı yavru ayı kurtarıldı #1

  KÖPEKLERİN KOVALADIĞI YAVRU AYIYI KURTARDI

  Bulan kişiler tarafından jandarmaya teslim edilen yavru ayı, Karacabey Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gönderildi Orhangazi’ye bağlı Yeni Gürle Mahallesi’nde yaşayan Ferhat Önez, otomobiliyle evine giderken mahalle girişinde köpeklerin kovaladığı küçük bir hayvanı fark etti. Otomobilden inen Ferhat Önez, köpekleri uzaklaştırdıktan sonra kaçan hayvanın yavru ayı olduğunu görüp otomobiline aldı. Önez’in getirdiği yavru ayı mahallenin de maskotu oldu. Önez'in süt ile beslediği yavru ayı ardından da Jandarmaya teslim edildi.

  YAVRU AYIDAN GÖRÜNTÜLER

  JANDARMAYA TESLİM ETTİ

  Orhangazi Jandarma Komutanlığı gözetimine alınan minik ayı daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar İkinci Bölge Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi. Yavru ayı görevliler tarafından Karacabey Celal Acar, Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gönderildi.

  Bursa da köpeklerin kovaladığı yavru ayı kurtarıldı #2

  "ANNESİNİ BULURSAK YAVRUYU YANINA BIRAKACAĞIZ"

  Sağlıklı  Doğa Koruma ve Milli Parklar 2’inci Bölge Müdürü Yahya Güngör, Karacabey’deki merkezde veterinerler tarafından kontrolden geçirilen yavru ayının 2 aylık ve sağlıklı olduğunu belirterek, ayının sütle beslendiğini söyledi. Ayının annesinin bulunması için Gürle Dağı eteklerinde ekiplerin arama yaptığını da kaydeden Güngör, "Annesi bulursak, yavru ayıyı yanına bırakacağız. Ancak bulamazsak Karacabey’deki merkezde kalacak" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir