Euro
10.9797
-1.41%
Dolar
9.4452
-1.45%
Altın
546.86
-1.81%
Borsa
1.51
1.16%
Bitcoin
594.336
-2.32%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  Kars'ta leyleklere kar sürprizi

  Kısa süre önce Kars'a göç eden leylekler kar yağışıyla karşılaştı. Leylekler kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çekiyor.
  • AA
  • 26.03.2019 - 16:19
  Kars'ta leyleklere kar sürprizi

  Baharın müjdecisi olarak kabul edilen leylekler, yuvalarına dönmeye başladı. Kars'ın Arpaçay ilçesi Kuyucuk köyündeki daha önce göç ettikleri yuvalarına dönen leylekler ilginç bir olayla karşılaştı.

  YİYECEK BULMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORLAR

  Leylekler mart ayının sonuna yaklaşılmasına rağmen bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı. Köye gelen ve bir kaç gündür devam eden kar yağışının doğayı yeniden beyaza bürümesi sebebiyle leylekler de yiyecek bulmakta güçlük çekiyor.

  Kars ta leyleklere kar sürprizi #1

  KAR SÜRPRİZİ

  Her yıl şubat ayının son haftası ile mart ayının ilk haftalarında bölgeye gelen leylekler yazı burada geçirip kışın yaklaşmasıyla sıcak bölgelere göç ediyor. Köylülerden Asim Polat yaptığı açıklamada, kısa süre önce bölgeye gelen baharın müjdeleyicisi leyleklerin kar sürpriziyle karşılaştığını söyledi.

  Baharın müjdeleyicisi leyleklere kar sürprizi İZLE

  LEYLEKLER İÇİN SIKINTI

  Polat, geçen yıl mart ayının sonunda havaların sıcak olduğunu ancak bu yıl kar yağışının etkili olduğunu anımsatarak, "Geçen yıl bu zamanlar havalar sıcaktı, leylekler geldiklerinde sıcak havayla karşılaşmıştı, bu defa hava soğuk. Havaların kar yağışlı ve soğuk gitmesi leylekler için sıkıntı çünkü yiyecek bulmakta güçlük çekiyorlar." diye konuştu.

  Kars ta leyleklere kar sürprizi #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir