Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
285.649
3.38%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  Matematik öğretmeni işitme engellilere hutbe anlatıyor

  Antalya'da işitme engelliler okulunda matematik öğretmeni olan Mustafa Sulubulut, Cuma hutbesini de işaret diliyle aktarıyor.
  • DHA
  • 23.01.2017 - 10:33
  Matematik öğretmeni işitme engellilere hutbe anlatıyor

  Antalya'da Kepez İşitme Engelliler Okulu'nda matematik öğretmenliği yapan Mustafa Sulubulut, işitme engellilerin cuma hutbesini dinlemesi amacıyla her cuma Kepez İlçesi Gündoğdu Mahallesi'ndeki Hz. Ömer Camii'nde hutbeyi işaret diline çeviriyor.

  Matematik öğretmeni işitme engellilere hutbe anlatıyor #1

  ENGELLİ VATANDAŞLARI ÇAĞIRDI

  Hiçbir ücret istemeden kendi inisiyatifiyle çeviriyi yapan Sulubulut'u, öğrencilerinin yanı sıra aynı engeli taşıyan vatandaşlar da takip ediyor. Sulubulut, sosyal medya hesabı üzerinden Antalya'daki işitme engellileri hutbeyi dinleyebilmeleri için bu camiye çağırdı.Matematik öğretmeni işitme engellilere hutbe anlatıyor #2

  CEMAAT DE ANLAMAYA BAŞLADI

  Cuma namazını Hz. Ömer Camii'nde kılmaya gelenler, Mustafa Sulubulut sayesinde işaret dilini biraz anlamaya başladıklarını söyledi. Kepez Müftülüğü'nde uzman vaizlik yapan Mehmet Fatih Tunç, bu çalışmayı işitme engelliler adına desteklediklerini söyledi. Bu çalışmayı müftülük olarak duyarmaya çalışacaklarını belirten Tunç, Antalya'da ilk kez bir camide bu uygulamanın yapıldığını kaydetti. Tunç, "Bu camimiz işitme engelli kardeşlerimizin eğitim aldığı okula yakın olması dolayısıyla özellikle seçildi" dedi.

  Matematik öğretmeni işitme engellilere hutbe anlatıyor #3  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir