Dolar
6.8522
-0.0087%
Euro
7.7038
0.0025%
Altın
1776.36
0.0574%
Borsa
116907.77
1.3812%
G. Altın
391.334
0%
Bitcoin
62319.94
-0.6497%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 24 C

  Mehmetçikten gerçek mermilerle nefes kesen tatbikat İZLE

  TSK'nın profesyonel birliklerinden oluşan 4'üncü Komando Tugayı'nda, komandolar gerçek mühimmatlarla tatbikat yapıyor.
  • 09.06.2014 - 11:11

  Mehmetçikten gerçek mermilerle nefes kesen tatbikat İZLE #1

  Komandolar gece görüş imkanlarına sahip ileri teknoloji teçhizatları sayesinde gece de gündüz gibi operasyon yapabiliyor. Mehmetçiğin gerçek mermilerle yaptığı tatbikat nefesleri keserken, komandolar performanslarıyla adeta dosta güven, düşmana korku saldı.

  Mehmetçikten gerçek mermilerle nefes kesen tatbikat İZLE #2

  2 BİN SUBAY, ASTSUBAY VE UZMAN ERBAŞTAN OLUŞUYOR

  41'inci Piyade Tümeni olarak İstiklal Harbi, Sakarya Meydan Muharebesi ve Büyük Taarruz'da görev alarak kahramanlıklar gösteren 4'üncü Komando Tugayı, Tunceli'de 1996 yılından bu yana profesyonel bir birlik olarak görev yapıyor. Yaklaşık 2 bin subay, astsubay ve uzman erbaştan oluşan Komando Tugayı'nda eğitimler modern teçhizatlar ile zorlu şartlarda icra ediliyor.

  Mehmetçikten nefes kesen tatbikat

  GERÇEK MÜHİMMATLARLA GEÇİŞ YAPILIYOR

  Sabahın ilk ışıklarında mesailerine sporla başlayan komandolar, gerçek muharebe şartlarının sağlandığı eğitim alanlarında gerçek mühimmat ve patlayıcılarla, mermiler üzerlerinden geçerken sızma parkurundan geçiş yapıyor. Tabanca, uzun namlulu silahlar ile roketatar ve bomba atar eğitimi alan komandolar, 14 metre yükseklikteki dağcılık kulesi ve güven artırıcı engel parkurunda cesaretlerini pekiştirerek zorlu arazi şartlarını geçmeyi öğreniyor. 

  MEHMETÇİKTEN NEFES KESEN TATBİKAT

  "GERÇEK ÇATIŞMA ORTAMINDA EĞİTİM ALIYORLAR"

  Tamamı subay, astsubay ve uzman erbaştan oluşan komando kolları yüksek kondisyon ve fiziki dayanıklılık seviyesine ulaşabilmek için 5 kilometre tüfekli teçhizatlı koşu, 20-30 kilometrelik uzun mesafeli yürüyüş eğitimleri alıyor. Law, 6'lı bomba atar, RPG-7 roketatar, makineli tüfek ve keskin nişancı eğitimleri alan komandolar, gece görüş cihazları, dürbün, GPS gibi ileri teknoloji ürünü malzemeler ile donatılarak yerli sermaye ile üretilen mayına karşı korumalı zırhlı araçlar Kobra ve Kirpi ile operasyon bölgesine sevk ediliyor. Bomba ve mayın arama eğitimi almış köpekler de komandolara eşlik ediyor.

  Birliklerin operasyon bölgelerine sevki Kobra taarruz helikopterleri ve skorsky helikopterlerle yapılıyor. Birebir gerçek mühimmatlarla çatışma ortamının sahnelendiği eğitim bölgelerinde hava hücum harekatı eğitimi alan komandolar, böylelikle karşılaşacakları en kötü duruma bile hazır hale geliyor.

  Bütün eğitimlerini gece şartlarında da icra eden komandolar, termal silah dürbünü, gece görüş gözlüğü, lazer işaretleyici, kobra termal gece görüş sistemi ve modern teçhizatlarla gecede gündüz gibi operasyon yapma imkanı buluyor.

  Görüş Bildir