Petrol
86.58
2.77%
Euro
19.2302
-0.09%
Dolar
18.6313
-0.04%
Altın
1.049
0.18%
Borsa
4978
0.31%
Bitcoin
318.770
2.33%
14ºC
İstanbul
Bulutlu 14 C

  Okulların kapanmasıyla Muğla sahilleri doldu

  Muğla'daki plajlar ve turistik tesislerde, okulların tatile girmesiyle hareketlilik yaşanıyor.
  • AA
  • 26.06.2016 - 16:12
  Okulların kapanmasıyla Muğla sahilleri doldu

  Okulların kapanmasıyla Muğla sahilleri doldu #1

  Bünyesinde barındırdığı tarihi ve kültürel zenginliklerle her yıl 3 milyondan fazla turisti ağırlayan, 250 bin yatak kapasitesi bulunan Muğla, ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil yapma olanağı sağlıyor.

  MUĞLA SAHİLLERİ DOLDU

  Okulların kapanmasıyla tatil için Muğla ve turistik ilçelerini tercih eden yerli turistlerden bazıları, Gökova Körfezi, İngiliz Limanı, Çökertme, Göcek, Marmaris, Fethiye, Ölüdeniz, Kızılada, Datça ve Bodrum'daki koyları kapsayan mavi yolculuğa çıkmayı tercih ederken, adrenalin tutkunları ise dalış, rüzgar sörfü, kano ve paraşütle atlama gibi sporlara yöneliyor.

  Okulların kapanmasıyla Muğla sahilleri doldu #2

  Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik yaptığı açıklamada, Muğla ve ilçelerinin Türkiye'nin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden gelen ziyaretçilerin tercihleri arasında yer aldığını söyledi.

  "OKULLARIN KAPANMASIYLA HAREKETLİLİK BAŞLADI"

  Kentte deniz, güneş, kum turizminin yanı sıra tarihi ve kültürel değerlerin yaşatıldığı önemli alanların bulunduğunu ve bu özelliklerin ziyaretçileri cezbettiğini belirten Çelik, "Okulların kapanmasıyla özellikle yakın iller başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen yerli turistle iç turizm hareketliliği yaşanmaya başladı" dedi.

  Okulların kapanmasıyla Muğla sahilleri doldu #3

  Okulların kapanmasıyla Muğla sahilleri doldu #4

  Okulların kapanmasıyla Muğla sahilleri doldu #5


  Görüş Bildir