Türkler Dubrovnik'e akın ediyor

Türkler Dubrovnik'e akın ediyor

Hırvatistan'ın 1 Temmuz 2013'te Avrupa Birliği 'ne girecek olması, Dubrovnik'e vizesiz seyahat etmek isteyen Türkleri harekete geçirdi. Yoğun talep üzerine acenteler Dubrovnik paket turları oluşturdu, Hırvatistan Havayolları da İstanbul'dan Dubrovnik'e direk sefer başlattı.

ZİYARETÇİLER AKIN EDİYOR

Habertürk'ün haberine göre; Jolly Tur, Dubrovnik'in de içinde olduğu 7 gece 8 günlük Baştan Başa Balkanlar Turu'na ek olarak, tek şehir 3 gece 4 gün Dubrovnik turları başlattı.

Jolly Tur Yurt Dışı Turizm Departman Müdürü Tolga Tekin, bu paketle yılsonuna kadar 3 bin kişiyi Dubrovnik'e taşımayı öngördüklerini söyledi. Son bir kaç yıldır Balkanlar'a talebin arttığına dikkat çeken Tekin "Makedonya, Hırvatistan, Karadağ ve geçen sene Türklere vize uygulamasını kaldıran Sırbistan tüm yıl boyunca ziyaretçilerin akınına uğruyor. Uzun Balkanlar Turu'muzda geçen yılın tümünde ulaştığımız 5 bin kişilik talebe 2012'nin ilk beş ayında ulaştık" dedi.

VIP Turizm Yurt Dışı Turlar Direktörü Esra Tanoğlu da Dubrovnik'in özellikle son 2 yıldır Türk seyahatseverler tarafından oldukça rağbet gören bir destinasyon olduğunu söyledi. Bunun en önemli nedeninin vize uygulanmaması olduğuna dikkat çeken Tanoğlu "Vize destinasyona ilgiyi azaltır. çünkü Schengen vizesi olanların alternatifleri daha fazla" diye konuştu.