Petrol
94.92
-3.29%
Euro
18.2536
-0.80%
Dolar
17.9621
0.17%
Altın
1.027
-1.16%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
434.384
-0.87%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Adana'nın yeni başkanı Hüseyin Sözlü mazbatasını aldı

  Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini Ak Parti'nin adayı Abdullah Torun'a 18 bin oy fark atarak kazanan ve itirazlar nedeniyle makamına oturamayan MHP'li Hüseyin Sözlü, mazbatasını aldı.
  • 09.04.2014 - 13:15
  Adana'nın yeni başkanı Hüseyin Sözlü mazbatasını aldı

  Adana nın yeni başkanı Hüseyin Sözlü mazbatasını aldı #1

  30 Mart'taki seçimde 410 bin 349 oy ve yüzde 33.42 oranla sandıktan birinci çıkan Hüseyin Sözlü, eşi Zeynep, çocukları Birgül Asena, Zeliha ve Mustafa Oğuzhan ile birlikte Adana Adliyesi'ne geldi.

  MAZBATASIYLA POZ VERDİ

  Sözlü ailesine MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, İl Başkanı Mustafa İzgioğlu ve MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Yılmaz Tankut eşlik etti. Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Meryem Uludamar'ın elinden aldı. Hüseyin Sözlü, adliye çıkışında kendisini bekleyen gazetecilere mazbatasıyla birlikte poz verdi.

  Adana nın yeni başkanı Hüseyin Sözlü mazbatasını aldı #2

  ADANA'DAKİ SEÇİMLERDE SÜRPRİZ YAŞANMADI

  Sözlü, burada yaptığı açıklamada Adana'da seçimde sürpriz yaşanmadığını belirtti. MHP'nin kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in Adana'dan milletvekili seçildiğini, 1919'da Samsun'da yakılan bağımsızlık meşalesine ilk ses veren kentin Adana olduğunu vurgulayan Hüseyin Sözlü, seçim sürecinde AK Parti'nin genel başkan yardımcıları ve bakanlar düzeyinde Adana'da şaibe olduğunu iddia ettiğini ancak bunları ispatlayamadığını söyledi.

  "LİDERİMİZ BAHÇELİ'YE DE BİR ARMAĞAN GÖNDERMİŞTİR"

  Sözlü, "Hırsızlıktan tescilli olanların milli iradeyi çalmak için teşebbüsleri yarım kalmıştır. İyi ki hukuk var, iyi ki adalet var. Bugün burada halk iradesine karşı konulmak istenen ipoteğe Adanalılar ve Türk adaleti müsaade etmemiştir. Tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Adana'da yeni bir dönem, adalet, hak, hukuk için başlayacaktır. Bu andan sonra tüm Adanalı hemşehrilerimizi kucaklamanın mücadelesi içinde olacağız. Adanalılar hemşehrisi, MHP liderimiz Sayın Devlet Bahçeli'ye de bir armağan göndermiştir" diye konuştu.

  BOZKURT İŞARETİ YAPTI

  Adliye önünde bekleyen yaklaşık 300 partili, Sözlü'yü alkışlarla uğurladı. Bozkurt işareti yapan partililer, Sözlü'yü tebrik etmek için izdiham yarattı. Sözlü, bugün saat 17.00'da düzenlenecek törende görevi Aytaç Durak'tan devralacak.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir