taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7466
6.3235
1462.53
104828.18
270.224
50280.54

Yıldırım: Bize düşen YSK kararını beklemektir

Oyların yeniden sayıldığı yerlerde farkın azaldığını hatırlatan Yıldırım, "8,5 milyon oyun sayılması durumunda, basit bir kıyasla ne olacağını ortaya koyuyor." dedi.

AA | 28.04.2019 - 15:45..
Whatsapp ile paylaş

31 Mart yerel seçimleri geride kaldı ancak AK Parti'nin olağanüstü itiraz sürecinde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı bekleniyor.

Bu süreçte siyasiler arasında İstanbul hep tartışma konusu oldu.

Binali Yıldırım bugün Kasımpaşa Lisesi'nde pilav gününde öğrencilerle bir araya geldi. Burada seçim ve itiraz süreciyle ilgili değerlendirmede bulunan Yıldırım, önemli açıklamalar yaptı.

Yıldırım: Bize düşen YSK kararını beklemektir

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Düşünün birbirine eşit oy almış iki aday var. Oylar yüzde 10 kadar, 850 bin oy sayılıyor ve 15 bin oy bizim lehimize yeniden kazanılmış oluyor. Halbuki kaybeden de kazanan da aynı olması lazım.

Eğer hata varsa, iptal oy varsa bunların eşit olarak değerlendirilmesi lazım. Bu bile başlı başına farkın 29 bin 500'den 13 bine iniyor olması sadece 850 bin sayılan oyda bunun gerçekleşmiş olması, 8,5 milyon oyun sayıldığında, basit bir kıyasla ne olacağını ortaya koyuyor.

İNSANLARIN KAFASINDA SORU İŞARETİ OLDU

Dolayısıyla bu seçimle ilgili insanların kafasında hiç yok olmayacak bir soru işareti olmuştur. Bütün bunlar geride kaldı. Hukuki bir süreç Yüksek Seçim Kurulu'nda devam ediyor.

Bize düşen onun sonucunu beklemek ve ondan sonra da herkes işine gücüne bakacak.

YAPILACAK ÇALIŞMALARI İZLEYECEĞİZ

Seçimler geride kaldı. Bundan sonra şehrin güzelliği için İstanbul'un marka değerinin yükselmesi için daha yaşanılır bir şehir haline getirilmesi için yapılacak çalışmaları izleyeceğiz, takip edeceğiz. Konumumuz ne olursa olsun elimizden gelen katkıyı sağlayacağız.

KAYBEDİLMİŞ BİR SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN UĞRAŞACAK DEĞİLİM

Ben kaybedilmiş bir seçimi, kazanmak için uğraşacak bir insan değilim. Bu makamların daha fazlasını gördüm daha fazlasında sorumluluk aldım.

Benim hassasiyetim, bizlere verilen oyların yerli yerine gidip gitmediğinden emin olmak. Bunun için çaba gösterdik."

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir