taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.829
6.5482
1272.52
95952.77
238.363

Yozgat’a Japonya’dan 111 milyon euroluk destek

Yozgat'ta kurulacak devlet hastanesi için Japon bankalarından 111 milyon euroluk finansman desteği sağlandı.

03.06.2015 - 09:01..
Whatsapp ile paylaş

2

Kamu - özel sektör işbirliği kapsamında 139 milyon euro yatırımla hayata geçirilecek Yozgat Şehir Hastanesi için Japonya’dan 111 milyon euro finansman desteği sağlandı.

1 MİLYONA YAKIN POLİKLİNİK HİZMETİ

Düzenlenen toplantıda konuşan sağlık Bakanı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Türkiye’de günde 1 milyona yakın hastaya poliklinik hizmeti verildiğini belirterek, şunları söyledi, “Ülkemizde toplam 34 şehir hastanesi için düğmeye bastık. Bunun 17’sinin imzaları tamamlandı. Bu yatırımlar hayata geçtiğinde ülkemiz toplam 40 bin yatak kapasiteli ve son donanıma sahip şehir hastanelerine kavuşacak. Türkiye’nin en güçlü firmaları ve uluslararası bankalarla işbirliği içinde bu süreci yönetiyoruz. Bu yatırımlarımızı uluslararası sağlık turizmine açarak, sağlık amaçlı seyahat eden yaklaşık 2 milyonu ülkemize getirmeyi hedefliyoruz.”

2 MİLYON METREKARE ALANA İNŞAAT

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, Yozgat Şehir Hastanesi projesini, dünyanın önde gelen yatırım fonlarından Meridiam Yatırım Fonu ile Sıla Grup ve Şam Yapı işbirliğinde gerçekleştirdiklerini kaydetti. Kayaalp, “Projenin finansmanını, Japonya’nın en önemli iki bankası Sumitomo Mitsui Banking Corp ve Bank of Tokyo Mitsubishi ile Siemens ve Intesa işbirliğiyle gerçekleştirdik” dedi.

Sağlık yatırımlarında hedeflerinin Adana ve Yozgat ile sınırlı olmadığını belirten Kayaalp, “Toplamda 6 bin 818 yatak kapasitesine, 2 milyon metrekare inşaat alanına sahip ve kamu-özel işbirliği modeli ile yapılacak projelerimiz için 2 milyar euroluk yatırım hedefliyoruz” diye konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir