Euro
10.1632
-1.11%
Dolar
8.3942
-0.4%
Altın
506.74
-1.5%
Borsa
1.461
0.29%
Bitcoin
301.381
-3.26%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Adana'da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti

  Otoyolda durdurdukları araç sürücülerine fuhuş teklif ederek sürücüleri gasbeden Cono kadınları, kameraya yansımalarının ardından yakalanarak tutuklandı.
  • İHA
  • 02.06.2021 - 10:30
  • Güncelleme : 02.06.2021 - 11:25
  Adana'da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti

  Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Cono kadınlarının gasp yöntemine yönelik çalışma başlattı.

  Adana-Mersin arasında otoyolda sürücülerin durdurulup “fuhuş bahanesiyle” gasp, hırsızlık ve dolandırıcılık ihbarlarının artması üzerine Mersin Emniyet Müdürlüğü ile ortak operasyon yürütüldü.

  CONO AŞİRETİ KADINLARININ GASP PLANI

  Adana Emniyet Müdürlüğü organizesinde başlayan teknik ve fiziki takipte “Cono” aşireti olarak bilinen aileye mensup Seda T., Tülay G., Seda D., Diyane Y., Dürdane Y., Melek A., Yeşim G., Bahar K., Gülveren Y., Dilara Y., İsnidal I., Sema G., Nurcan K. ve Bahar K.’yi; Kartal Z., Azat Z., Sabret K., Deprem G., Hazar Y., ve Muzaffer Y.'nin düzenli olarak otoyola getirip bıraktığını saptadı.

  Kadınların, akşama kadar otoyol köprüsünde bekleyen bir erkeğin cep telefonu ile bildirdiği araçları durdurduğu tespit edildi.

  Adana'da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti VİDEO

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #1

  YAŞI KÜÇÜK KIZ ÇOCUĞUNU DA KULLANDILAR

  Aralarında yaşı küçük kız çocuklarının da olduğu en az 2 kadın belirlenen aracı durdurup sürücünün yanına bindikten sonra “biz parasıyla fuhuş yapıyoruz 200 lira verirsen bu iş biter” dedikten sonra sürücü kabul edince hemen kadının camdan el işaretiyle diğer kadınları çağırdığı, bu sırada kadının da sürücünün üzerinde para olup olmadığını kontrol ettiği, daha sonra da gelen kadınlarla birlikte sürücüyü gasbettikleri belirlendi.

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #2

  "EŞİNİ ARAYIP FUHUŞ YAPTIK DERİZ"

  Ayrıca sürücüyü de “Bizi polise şikayet edersen, biz de küçük yaştaki kıza cinsel istismarda bulundu diye şikayetçi oluruz. Ya da telefonunu aldık buradan eşini arayıp bizle fuhuş yaptı deriz aileni yıkarız.” diye tehdit ettikleri de belirlendi. Bu nedenle zanlıların kısa sürede 100 kişiyi gasbetmesine rağmen şikayetçi sayısının 20 olduğu öğrenildi.

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #3

  PARMAK İZİ İÇİN ÖZEL BEZ

  Polisin zanlılara bundan 3 yıl önce de operasyon yaptığı, bu operasyonda birçok zanlının araçlardaki parmak izinden yakayı ele verdiği, bu nedenle kadınların otoyolda ellerinde bezle bekledikleri, durdurdukları aracın kapısını açarken bez kullandıkları, yanlışlıkla çıplak elle dokundukları yerleri de bezle sildikleri tespit edildi. Elinde bez olmayan kadınların ise kıyafetlerini ellerine geçirerek etrafa dokundukları öğrenildi.

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #4

  GELİN ARACI SÜRÜCÜSÜNÜ GASBETTİLER

  Zanlı kadınların otoyolda geçen birçok aracı durdurarak para, cep telefonu, araçtaki müzik setini bile gasp ettikleri görüldü. Zanlıların durdurdukları bir gelin aracının sürücüsünü de fuhuş yapma vaadiyle kandırıp 5 bin 500 lirasını aldıkları tespit edildi.

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #5

  77 BİN LİRA GASBETTİLER

  Sürücünün bir süre parasını geri almaya çalıştığı ancak Cono kadınlarının birdenbire çoğalarak parayı vermediği tespit edildi. Ayrıca bir sürücünün de zanlı kadınları kovaladığı, kadınların ise sürücüyü taşladığı görüldü. Kadınların bir sürücüden 77 bin lira gasp ettiği, otoyoldan geçen bir yabancı uyruklu tırı durdurup sürücüyü soyup parayı da iç çamaşırına sakladığı belirlendi.

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #6

  GÖRÜNTÜLERDEN TESPİT EDİLDİLER

  Kadınların akşam üzeri ise onları getiren erkekler tarafından alındığı belirlendi. Kadınların gasp ve hırsızlık anları ise saniye saniye görüntülendi. Adana polisi, bu görüntülerden yaptığı tespitlerden sonra Mersin polisiyle birlikte ortak bir operasyon yaptı.

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #7

  43 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Özel harekat polisleri, narkotik köpeklerinin de destek verdiği ve bin polisin katıldığı operasyonda 16’sı erkek, 26’sı kadın olmak üzere toplam 43 kişi gözaltına alındı. Ayrıca adreslerde yapılan aramalarda pompalı tüfek, kuru sıkı tabanca, uyuşturucu, bıçak ve çok sayıda fişek ele geçirildi.

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #8

  20 KİŞİ TUTUKLANDI

  Zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 14’ü kadın 20’si tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #9

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #10

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #11

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #12

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #13

  Adana da Cono kadınları, fuhuş oyunuyla sürücüleri gasbetti #14

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir