Euro
9.0228
0.53%
Dolar
7.4103
0.58%
Altın
441.91
-0.28%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
236.520
-0.83%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Alkollü sürücünün cezaya tepkisi: Biraz daha içerdim

  Karabük'te trafik polislerinin yaptığı uygulamada 81 promil alkollü çıkan sürücü, kendisine yazılan 1.002 TL cezaya 'Biraz daha içerdim' diyerek tepki gösterdi.
  • İHA
  • 19.04.2019 - 07:23
  Alkollü sürücünün cezaya tepkisi: Biraz daha içerdim

  Karabük Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik polisleri, kentin değişik noktalarında günlük denetim ve uygulamalarını sürdürdü. 100. Yıl Mahallesi Jandarma Kavşağı mevkiinde gece uygulama yapan ekipler, sürücüler üzerinde alkol denetimi yaptı. Uygulamayı fark eden bir sürücü geri geri kaçmak isterken, sivil polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanarak uygulama noktasına getirildi.

  Alkollü sürücünün cezaya tepkisi: Biraz daha içerdim #1

  Burada alkol muayenesi yapılan Çağatay Esen (20) isimli sürücü, 81 promil alkollü çıktı. Alkollü araç kullanmaktan yakalanan sürücüye 1.002 TL para cezası kesilerek, ehliyetine de 6 ay süreyle el konuldu. Bu sırada polis ekiplerinin aracı alkolsüz bir sürücüye teslim etmeleri gerektiği söylediği sürücü, arkadaşlarını aradı. Yanına gelen arkadaşı bir saat önce bir tane alkol aldığını söyleyince, polisler başka bir sürücü gelmesini istedi.

  Alkollü sürücünün cezaya tepkisi: Biraz daha içerdim VİDEO

  Alkollü sürücünün cezaya tepkisi: Biraz daha içerdim #2

  VERİLEN CEZAYI Tİ'YE ALDI

  Kendisine kesilen para cezasının az olduğunu söyleyen sürücü, polislere "200 promille yakalanınca da mı aynı cezayı yiyecektim?" diye sorunca trafik polisi,"Evet" cevabını verdi. Alkollü sürücü bunun üzere, "O zaman çok üzüldüm." dedi.
  Alkollü sürücü ve yanındaki arkadaşları, dakikalarca bekledikten sonra gelen başka arkadaşının aracı teslim almasıyla birlikte evlerinin yolunu tuttu.

  Alkollü sürücünün cezaya tepkisi: Biraz daha içerdim #3

  "NEFES DARLIĞIM VAR" BAHANESİ

  Ekiplerin gece boyu devam eden uygulamalarında, bir sürücü, kendisinin nefes darlığı hastası olduğunu söyleyerek alkol metreyi üflemek istemedi. Üflememesi durumunda ehliyetine 2 yıl el konulacağının söylenmesi üzerine alkometreyi üfledi. Uygulamada, ehliyetsiz ve sigortası veya muayenesi olmayan sürücülere de gerekli maddelerden ceza işlemi yapıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir