Avcılar'da servis bekleyen çocuğa sokak köpekleri saldırdı

Köpek saldırılarına her gün bir yenisi daha ekleniyor.

İstanbul Avcılar Tahtakale Mahallesi'nde bulunan sitenin önünde Aziz Karadağ, okul servisine bindireceği 8 yaşındaki oğlu Ömer ile evlerinin önünde beklemeye başladı.

Saldıran köpekleri tekmeyle uzaklaştırdı

Sokak köpekleri, bir anda çocuğa saldırdı. Köpeklerden kaçan çocuk korkuyla babasının arkasına saklanırken, babası köpeklere doğru tekmeler savurdu.

Köpekler de daha sonra baba-oğuldan uzaklaştı.

Avcılar'da servis bekleyen çocuğa köpek saldırdı

Avcılar'da babasıyla servis bekleyen çocuğa sokak köpekleri saldırdı -1

Köpek saldırısını yaşayan çocuk dehşet anlarını anlattı VİDEO

"4 köpek birden üstümüze saldırmaya başladı”

Köpek saldırısının olduğu yere gelen 2. sınıf öğrencisi Ömer Karadağ, yaşadığı dehşet anlarını anlattı.

Ömer Karadağ, "Biz babamla burada yolda yürüyorduk. Sonra aniden 4 köpek üstümüze gelmeye başladı. Babamın ayaklarını kaldırmasıyla köpekler, yandaki dükkanlara kaçtı. Korktum, bazen eski evimizde saldırı oluyordu ama orada köpekler bir yerde kilitli duruyordu. Burada 6-7 tane köpek geziyor. Burayı evi gibi görüyor, buradan ayrılmıyorlar." diye konuştu.

"Özellikle çocuklara saldırıyorlar"

Daha sonra konuşan sitenin güvenlik görevlisi Erdinç Çelik, "Haftada iki üç vaka oluyor. Çocuklara saldırıyor, dün akşam en son saldırdı. burada sürü halinde geziyorlar. Bu olaylarla devam karşılaşıyoruz. Özellikle çocuklara çok saldırı oluyor. Belediyeden ekipler toplamaya gelmişti ama köpekler açık arazide kaçmaya başladı. Bizler büyük sopalarla kovuyoruz. Çocuklar da tedirgin bizler de tedirginiz." diye anlattı.

"Tek gördüklerinde daha saldırgan hale geliyorlar"

Kendi çocuğunun daha önce saldırıya uğradığını anlatan site sakini Sami Çakır, "Tekstil işi yaptığımız için sabah erken saatlerde 05.45-06.00 gibi evden çıkıyoruz. Köpekler o sessizlikte hemen saldırıya geçiyor. Büyük oğlum var, o da diyor ki sokak başına geldiğimde hemen saldırıya geçiyorlar. Tek gördüklerinde daha saldırgan hale geliyorlar." dedi.

Avcılar'da babasıyla servis bekleyen çocuğa sokak köpekleri saldırdı -2

Avcılar'da babasıyla servis bekleyen çocuğa sokak köpekleri saldırdı -3