Petrol
78.08
1.18%
Euro
19.6081
0.10%
Dolar
18.6406
0.04%
Altın
1.07
-0.07%
Borsa
4817
-0.21%
Bitcoin
318.175
0.09%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Bursa'da karşılıksız çek çetesi çökertildi

  Bursa'da paravan şirketler üzerinden bankalardan çek karnesi çıkartarak 1 milyon 668 bin liralık vurgun yapan çeteye operasyon düzenlendi.
  • İHA
  • 23.06.2016 - 16:43
  Bursa'da karşılıksız çek çetesi çökertildi

  Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 1 yıldır sürdürülen soruşturma kapsamında Diyarbakır kökenli oldukları belirlenen bazı kişilerin Bursa, Ankara, Eskişehir, Balıkesir ve Aydın’da dar gelirli vatandaşların üzerine şirket kurdukları, şirketler üzerine de bazı bankalardan çek karnesi çıkarıp bu çekleri kullanarak ev, araba ve arsa aldıkları, bu taşınmaz malları 3. kişiler üzerine yaptıkları, ayrıca yine çekleri kullanarak aldıkları inşaat ve tekstil ürünlerini değerinden ucuza piyasada satıp haksız kazanç elde ettikleri belirlendi.

  5 İLDE 22 ADRESE OPERASYON

  Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen operasyon için geçtiğimiz gün düğmeye basan Mali Polis, aralarında Bursa’nın da bulunduğu 5 ilde 22 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Çete lideri Taner K. (40) Eskişehir’de yakalanarak Bursa’ya getirildi. Taner K.’nın bulunduğu evde yapılan aramada bir adet tabanca ile çok sayıda çek ve başka kişilere ait kredi kartları bulundu.

  Bursa da karşılıksız çek çetesi çökertildi #1

  Diğer örgüt üyelerinin Antalya Manavgat’ta tatil yaptıkları lüks villayı da tespit eden mali polis buraya da operasyon düzenledi. Örgüt yöneticisi ve üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan aralarında banka memurlarının da bulunduğu 11 kişiden 7’si ifadelerinin ardından serbest bırakılırken örgüt lideri Taner K. ile örgütün muhasebe işlerini yaptığı belirtilen Melike A., çekleri piyasaya dağıtan Muammer K.ve Mehmet Y. adliyeye sevk edildi.

  Bursa da karşılıksız çek çetesi çökertildi #2

  1 MİLYON 668 BİN LİRALIK GELİR

  Karşılıksız çek çetesinin Bursa ve çevresinde, eğlence kulübüne götürdükleri dar gelirli 20 ayrı kişiyi kandırıp üzerilerine çok sayıda şirket kurduğu, bu kurulan şirketler üzerine alınan çek karneleri ile satın alınan inşaat ve tekstil ürünlerinin değerlerinden düşük fiyatlara satılarak bu yolla 1 milyon 668 bin liralık gelir elde ettiği belirtildi.


  Görüş Bildir