Dolar
6.8612
0.0014%
Euro
7.7611
0.1535%
Altın
1798.58
-0.2689%
Borsa
114808.56
-0.8506%
G. Altın
396.959
-0.248%
Bitcoin
63644.24
-0.0606%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Doçenti öldüren profesör cinayetin detaylarını anlattı

  Doçenti öldüren profesör cinayetin detaylarını anlattı

  Selçuk Üniversitesi'nde görevli iki öğretim üyesinden Prof. Dr. Ahmet G.'nin, Doç.Dr. Celalettin Öztürk'ü öldürmesinin nedeni ortaya çıktı.
  • 06.06.2014 - 23:00
  Doçenti öldüren profesör cinayetin detaylarını anlattı

  Doçenti öldüren profesör cinayetin detaylarını anlattı #1

  Prof. Dr. Ahmet G., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. İki öğretim üyesiyle ilişkisi olduğu öne sürülen sekreter Asuman S. ise adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Konya Selçuk Üniversitesi'ni şoke eden korkunç cinayette her şey iki öğretim üyesinin, aynı kadına ilgi duymasıyla başladı. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. G. ile evli olan Kimya Mühendisliği Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet G., taşeron şirket kadrosunda bulunan ancak bölüm sekreterliğini yapan 35 yaşındaki Asuman S.'ye ilgi duydu. Evli olan sekreter 35 yaşındaki Asuman S. iddiaya göre Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Celalettin Özdemir'le de gönül ilişkisine girdi.

  Selçuk Üniversitesi'nde doçent cinayeti İZLE

  KISKANÇLIK KRİZİ CİNAYET İŞLETTİ

  Fakülte Dekanı Prof. Dr. H. G. ile evli ve bir çocuk babası 55 yaşındaki Prof. Dr. Ahmet G. ile eşinden 6 ay önce boşanan 2 çocuk babası 42 yayındaki Doç. Dr. Celalettin Özdemir arasında, aynı kadına ilgi duymaları nedeniyle başlayan rekabet husumete dönüştü.

  İddiaya göre sekreter Asuman S., eşi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. G. tarafından duyulmasından korktuğu için Prof. Dr. Ahmet G.'ye uzak durmaya başladı. Kimya Mühendisliği Bölüm Sekreteri olan Asuman S. iki hafta önce Mühendislik Fakültesi Dekanlığı'nın isteğiyle bu görevinden alınarak, Turizm Fakültesi'nde görevlendirildi. Asuman S.'nin son günlerde Doç. Dr. Celalettin Özdemir'le samimiyetini ilerlettiğini gören Prof. Dr. Ahmet G., bunu hazmedemeyip kıskançlık krizine girdi. Böylece iki öğretim üyesi arasında husumet başladı.

  Olay günü de Prof. Dr. Ahmet G. odasına girdiği Doç. Dr. Celalettin Özdemir'le tartışırken kendini kaybetti, vücuduna ve boğazına sapladığı bıçak darbeleriyle öldürdü. Cinayetten iki gün sonra dün üniversitedeki odasında kanlar içinde cesedi bulunan Doç. Dr. Celalettin Özdemir'in katili olarak Prof. Dr. Ahmet G. gözaltına alındı.

  EMEKLİLİK DİLEKÇİSİNİ VERMİŞ

  Cinayetten sonra evine gitmediği ve emeklilik dilekçesini verdiği belirtilen Prof. Dr. Ahmet G., emniyetteki sorgusunda iddiaya göre cinayeti itiraf etti. Doç. Dr. Celalettin Özdemir'le aynı kadına ilgi duymaları nedeniyle çıkan tartışma sonucu tartıştıklarını anlatan Prof. Dr. Ahmet G., olayı ailesi ve üçüncü kişilerin de duymasından korktuğu için cinayet işlediğini söyledi. Prof. Dr. Ahmet G., ilgi duydukları kadının da üniversitede görev yaptıkları bölümde sekreter Asuman S. olduğunu anlattı.

  "80 BİN TL İSTEDİ" İDDİASI

  Eşiyle yaşadığı tartışma sonrası olayın gerçekleştiği Pazartesi gününden itibaren bir otele yerleşen Ahmet G'nin, buraya çağırdığı Asuman S'ye her şeyi anlattığı ifade edildi. Ahmet G'nin parası kalmadığı, daha önce belirli aralıklarla para verdiği Asuman S'den 80 bin lira istediği öğrenildi.

  ODANIN ANAHTARI TOPRAĞA GÖMÜLÜ BULUNDU

  Ahmet G'nin ifadesi doğrultusunda olayı gerçekleştirdikten sonra üzerine kapıyı kilitlediği Celalettin Özdemir'e ait odanın anahtarının, SÜ Alaaddin Keykubat Yerleşkesi'nde gömdüğü yerde bulundu. Şüphelinin suç aleti bıçak ve kanlı gömleği, attığını söylediği Sakarya Mahallesi'ndeki çöp konteynerinde bulunamadı. Ahmet G'nin olaydan sonra emeklilik dilekçesi verdiği bildirildi.

  REKTÖRLÜK İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATTI

  Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü de olayın ardından idari soruşturma başlatıldığını açıkladı. Olayın kişisel olduğunu, üniversitenin kurumsal kimliğine zarar vermemesi gerektiği belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

  "5 Haziran 2014 tarihinde meydana gelen elim olay sonucu hayatını kaybeden Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Celalettin Özdemir'in vefatının ardından rektörlüğümüzce idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna ifade etmek isteriz ki, üniversitemiz çağdaş ilkeler doğrultusunda, evrensel eğitim kurumu anlayışıyla hareket etmektedir. Kişisel ve münferit sayılabilecek bu elim hadiselerin bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif alandaki başarılarla söz ettiren üniversitemizin kurumsal kimliğine zarar vermemesi gerektiğini altını çizmek isteriz. Unutulmamalı ki, evlatları Selçuk Üniversitesi'nde eğitim gören, Türkiye'de ve dünyanın bir çok ülkesinde on binlerce aile bulunmaktadır. Bu tür elim olayların bir daha yaşanmaması temennisiyle, merhumun ailesi başta olmak üzere, tüm üniversitemiz mensuplarına başsağlığı ve sabır dileriz."

  TUTUKLANDI

  Selçuk Üniversitesi (SÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Celalettin Özdemir'i, bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Prof. Dr. Ahmet G. tutuklandı. Savcılıkça ifadelerine başvurulan Ahmet G. (53) ile Asuman S. (35) tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. Şüphelilerden Ahmet G. tutuklandı, Asuman S. ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

  Görüş Bildir