Euro
11.1376
-0.49%
Dolar
9.5812
-0.22%
Altın
557.98
0.8%
Borsa
1.495
1.01%
Bitcoin
605.142
3.67%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Eşini öldürüp hakime kaç yıl yatacağını sordu

  Bursa'nın Gemlik ilçesinde, 3 çocuğunun annesini cezaevinden izinli çıkarak 19 bıçak darbesiyle öldüren zanlı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
  • DHA
  • 14.06.2019 - 09:31
  Eşini öldürüp hakime kaç yıl yatacağını sordu

  Bursa’nın Gemlik ilçesinde, 2013 yılında işlediği bir cinayet nedeniyle cezaevine konulan Mehmet Hanifi Alparslan'ın eşi Çiğdem Alparslan, geçim sıkıntısı yaşayınca 3 çocuğunu da alıp, kayınpederi Ebubekir ile kayınvalidesi Ayşe Alparslan'ın, Eşref Dincer Mahallesi'ndeki evine yerleşti.

  OĞULLARINI EVE ALMADILAR

  Bandırma Açık Cezaevi'nden 4 Mayıs 2018 günü 5 gün izin alıp çıkan Mehmet Hanifi Alparslan, ailesinin Gemlik'teki evine geldi. Anne ve babası, gelinlerine zarar vereceği düşüncesiyle oğullarını eve almadı. Geceyi sokakta geçiren Alparslan, sabah yeniden eve gelerek anne ve babasından özür dileyip, ellerini öptü.

  Eşini öldürüp hakime kaç yıl yatacağını sordu #1

  19 BIÇAK DARBESİYLE ÖLDÜRDÜ

  İddiaya göre Mehmet Hanifi Alparslan ile eşi, başka bir eve taşınma konusunda tartıştı.   Tartışmanın ardından Mehmet Hanifi Alparslan, sigara içmek için terasa çıkan eşi Çiğdem Alparslan'ı ekmek bıçağı ile 19 yerinden yaraladı. Çiğdem Alparslan, kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Kaçan Mehmet Hanifi Alparslan ise yakalanıp, gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

  TASARLAYARAK ÖLDÜRMEKTEN CEZA ALDI

  Bursa 1.i Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış müebbet cezası ile yargılanan Mehmet Hanifi Alparslan, karar duruşmasına, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Cumhuriyet savcısı, Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda akli dengesi yerinde bulunan sanığın eşini tasarlayarak öldürdüğünü belirterek, cezalandırılmasını talep etti.

  Eşini öldürüp hakime kaç yıl yatacağını sordu #2

  KARARI DUYUNCA YATARINI SORDU

  Ölen Çiğdem Alpaslan’ın anne babasının, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istediği duruşmada son sözü sorulan Mehmet Hanifi Alpaslan, "Daha önceki ifadelerimi tekrarlıyorum. Eşimi ben öldürdüm, kabul ediyorum. Eşim ile biz küs değildik. Uzaklaştırma cezamın bitmesine iki gün vardı. Onlar beni eve çağırdı. Ben oraya barışmak için gitmedim." dedi.

  "HAKİM BEY, YATARI NE KADAR?"

  Mahkeme, iyi hal uygulamadan sanığı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Karar üzerine "Hakim bey, yatarı ne kadar?" diye soran sanığa üzerine Mahkeme Başkanı Erhan Peker, "İnfaz kalemince yatarın hesaplanır." yanıtını verdi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir