Euro
10.3231
0.04%
Dolar
8.8171
0%
Altın
496.13
-0.01%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
381.800
-1.85%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Fuhuş yaptırmak isteyen kocasını öldüren kadına müebbet hapis

  Adana'da yaşayan Çilem Karabulut, kendisine zorla fuhuş yaptırmak isteyen kocasını öldürdü. Müebbet hapis istemiyle dava açıldı.
  • DHA
  • 14.01.2016 - 14:15
  Fuhuş yaptırmak isteyen kocasını öldüren kadına müebbet hapis

  Fuhuş yaptırmak isteyen kocasını öldüren kadına müebbet hapis #1

  1 çocuk annesi Çilem Karabulut 2013 yılında evlendiği Hasan Karabulut’tan sürekli şiddet görmeye başladı. Hamileliği süresince de şiddet görmeye devam eden Çilem Karabulut, boşanmak için mahkemeye başvurdu ancak aile büyüklerinin araya girmesi ve eşinin ’Aileni öldürürüm’ tehditleri nedeniyle davasından vazgeçti.

  "3 KADINLA BİRLİKTE FUHUŞ YAPIP BANA PARA GETİRECEKSİN"

  Geçen yıl 8 Temmuz’da merkez Seyhan İlçesi Yeşilyurt Mahallesi’ndeki evine giden Hasan Karabulut, belindeki silahını yastığın altına koyarak eşine, "Antalya’ya gidiyoruz. Diğer 3 kadınla birlikte fuhuş yapıp bana para getireceksiniz. Adana ile ilişkilerini bitir" dedi. Çilem Karabulut’un tepkisi üzerine de, "Ne diyorsam onu yapacaksın lafımı ikiletme" diyerek eşini saçlarından tutup sürüklemeye başladı.

  TABANCAYLA EŞİNİ VURDU

  Bu sırada çift yatağın üzerine düşerken Çilem Karabulut, yastık altındaki tabancayı alarak eşi kendisine dönmeden arkasından ateş etti. Kadın kaçarken Hasan Karabulut olay yerinde öldü.

  Fuhuş yaptırmak isteyen kocasını öldüren kadına müebbet hapis #2

  "ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENİNCE KENDİM GELİP TESLİM OLDUM"

  Tutuklandığı adliyeye giderken giydiği tişörtünde İngilizce, ’Verdiğin bütün dersler için teşekkür ederim sevgili geçmiş’ yazısı dikkat çeken Çilem Karabulut, eşinden sürekli şiddet gördüğünü belirterek, "Sabah eve geldiğinde bana ’bavullarını hazırla, Antalya’ya gideceğiz, orda fuhuş yapacaksın’ dedi. İtiraz edince vurdu. Ondan kurtulmaya, ayağa kalkmaya çalışırken elim tutunduğum yatakta, yastığın altındaki demire değdi. O anda silahı nasıl aldım, nasıl vurdum hatırlamıyorum. O silah o anda patlamasaydı, kesinlikle ben oradan sağ çıkamayacaktım. Halen arkamdan geldiğini sanıyordum, korkumdan kapıyı üzerine kilitleyip kızımı alıp kaçtım. Öldüğünü öğrenince kendim gidip teslim oldum" dedi.

  İDDİANAME TAMAMLANDI

  Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, Hasan Karabulut’un adam yaralama ve uyuşturucu gibi suçlamalarla şüpheli sıfatıyla 19 kaydı bulunduğunu belirtti. Eşinin şiddetine maruz kalan sanığın adli makamlara başvurmasıyla 9 kez koruma kararı alındığını kaydeden Savcı, "Çilem Karabulut’un uzun süredir uğradığı şiddet, Hasan Karabulut’un çevreye saldığı korku ve suç işleme konusundaki cüretkarlığı, polis memurlarına karşı bile suç işlemekte tereddüt göstermemesi ve bunun da Çilem Karabulut’ta doğurduğu endişe ve olay günü de yine şiddete maruz kalması göz önüne alındığında kendisine haksız bir saldırıdan kurtarma amaçlı eylemini gerçekleştirmiştir" diyerek TCK’nın 27’nci maddesinde yer alan meşru savunma maddesinin tartışılmasını talep etti.

  ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

  Cumhuriyet Savcısı, Çilem Karabulut hakkında yakın akrabayı öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açarken haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını istedi. Çilem Karabulut önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir