Euro
10.7917
0.39%
Dolar
9.2407
0.31%
Altın
531.79
0.76%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
594.035
-0.15%
11ºC
İstanbul
Açık 11 C

  İstanbul Valiliği’nden kağıt toplayıcılarına yapılan operasyona ilişkin açıklama

  Ruhsatsız atık toplama ve ayırma faaliyetleri yapan şahıslara yönelik operasyonlarda yakalanan 78 kaçak göçmen, sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.
  • İHA
  • 06.10.2021 - 16:20
  • Güncelleme : 06.10.2021 - 16:30
  İstanbul Valiliği’nden kağıt toplayıcılarına yapılan operasyona ilişkin açıklama

  İstanbul’un Ataşehir ilçesinde ruhsatsız olarak atık toplama ve ayırma faaliyetlerinde bulunan şahıslara yönelik, gece saatlerinde denetim yapıldı.

  Eş zamanlı yapılan denetimlere; İstanbul Valiliği, Ataşehir Kaymakamlığı, Ataşehir Belediye Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de dahil olmak üzere 626 personel katıldı.

  Toplamda 48 adreste, mevzuata aykırı koşullarda atık toplama ve ayırma faaliyetleri yapan 78 yabancı uyruklu kaçak göçmen yakalandı.

  Kaçak göçmenler, sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

  VALİLİK AÇIKLAMASI

  Konuya ilişkin açıklama yapan İstanbul Valiliği, şu ifadeleri kullandı:

  “Ataşehir ilçemizde ruhsatsız olarak atık toplama ve ayırma faaliyeti gösteren yerlere yönelik, Valiliğimiz, Ataşehir Kaymakamlığı, Ataşehir Belediye Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünün 626 personelinin katılımıyla eş zamanlı bir denetim gerçekleştirilmiştir. Mevzuata aykırı bir şekilde ve sağlıksız koşullarda atık toplama ve ayırma faaliyeti yapılan 48 farklı yerde, arama kararına istinaden yapılan aramalarda sosyal güvenceden yoksun bir şekilde çalıştırıldıkları tespit edilen düzensiz göç kapsamındaki 78 yabancı uyruklu şahıs, sınır dışı işlemleri yapılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir.

  İstanbul Valiliği’nden kağıt toplayıcılarına yapılan operasyona ilişkin açıklama #1

  “15 ADRESTE YIKIM İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR”

  Yapılan çalışmalarda; 90 çekçek aracı ve 136 boş çuval ile 30 tona yakın kağıt ve plastik atık elde edilmiş, 30 adreste tahliye, 15 adreste de belediye ekiplerince yıkım işlemi gerçekleştirilmiştir.

  Denetimlerimizin hedefi, atıkların geri kazanımı için yapılan toplama ve geri dönüşüm faaliyetlerinin mevzuat hükümlerine uygunluğunun sağlanmasından ibarettir. Gerçekleştirilen denetimlere katılan kurumlarımızın personeli ve çalışmalarımıza destek veren Ataşehirli hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.”

  İstanbul Valiliği’nden kağıt toplayıcılarına yapılan operasyona ilişkin açıklama #2

  İstanbul Valiliği’nden kağıt toplayıcılarına yapılan operasyona ilişkin açıklama #3

  İstanbul Valiliği’nden kağıt toplayıcılarına yapılan operasyona ilişkin açıklama #4

  İstanbul'da kaçak kağıt toplayıcılarına operasyon VİDEO

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir