Euro
10.968
-1.52%
Dolar
9.4459
-1.45%
Altın
547.63
-1.67%
Borsa
1.507
0.94%
Bitcoin
596.002
-2.17%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C
  Özgecan'ın katilinin polis ifadesi

  Özgecan'ın katilinin polis ifadesi

  Mersin'de yakılarak öldürülen Özgecan'ın tecavüze uğramamak için direnirken hayatını kaybettiği ortaya çıktı.
  • 14.02.2015 - 16:09

  EVVEL.JPG

  Mersin'de 3 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın cesedi yakılmış vaziyette dere yatağında bulunmuştu. Vahşi cinayetin detayları, zanlıların ifadesiyle ortaya çıktı. Özgecan'ın tecavüze direnirken hayatını kaybettiği belirlendi. Getirildikleri adliyede linç edilmek istenen ve yüzünde tecavüze kalkıştığı Özgecan’ın tırnak izleri bulunan Suphi A. İlçe Jandarma Komutanlığı’nda, diğer 2 şüpheli ise Emniyet Müdürlüğü’nde sorguya alındı.

  ARKADAŞI İNİNCE TEK KALDI

  Şüphelilerin ilk ifadeleri ve elde edilen delillere göre olay şöyle gelişti: Çağ Üniversitesi öğrencisi Özgecan Aslan, Mersin’deki evine gitmek için bir arkadaşıyla halen Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı’nda sorgulanan cinayet şüphelisi şoför Suphi A.'nın minibüsüne bindi. Tarsus’ta oturan arkadaşı inince Özgecan minibüste tek yolcu kaldı. Şoför Suphi A. Mersin’e D-400 karayolundan gitmesi gerekirken güzergah değiştirerek Tarsus- Mersin Otoyolu doğru saptı.

  MİNÜBÜSTE TECAVÜZE KALKIŞTI

  Sürücünün güzergahını değiştirmesinden 'kaçırılıp başına kötü bir şey geleceğini’ anlayınca tepki gösteren Özgecan, onunla tartıştı. Yola devam edip minibüsü tenha bir yerde durduran Suphi A.'nın tecavüze kalkıştığı Özgecan, yanında taşıdığı biber gazını sıkarak karşı koydu. Boğuşma sırasında Özgecan, Suphi A.'nın yüzüne tırnaklarını geçirip direndi. Şoför Suphi A., bıçağını çıkarıp Özgecan’a defalarca sapladı ardından araçta bulunan demir çubukla vurarak öldürdü.

  DELİL KALMASIN DİYE ELLERİNİ KESTİ

  Suphi A.'nın, bıçaklayarak öldürdüğü üniversiteli Özgecan Aslan’ın boğuşma sırasında yüzünü tırmalaması nedeniyle, tırnaklarının arasında DNA örneğinin kalmaması için her iki elini de bileklerinden kesip kollarından ayırdıktan sonra yaktığı ortaya çıktı. Olay yerinde yapılan incelemede Özgecan’ın cesedinin yanında bulunan iki elinin de büyük oranda yandığı belirlendi. Sorgu sırasında, ’Özgecan’ın ellerini neden kestin?’ sorusuna soğukkanlı yanıt veren Suphi A., "Boğuşma sırasında yüzüme tırnaklarını geçirdi. Ben de tırnaklarının arasında DNA örneğim kalmasın diye kestim" yanıtını verdi.

  Yakılarak öldürülen Özgecan'ın katil zanlısı yakalandı İZLE

  CESEDİYLE TARSUS'A GELDİ

  Suphi A., Özgecan’ı öldürdükten sonra cesediyle birlikte Tarsus’a dönüp babası Necmettin A. ve arkadaşı Fatih G.’den yardım istedi. Onlar da gelince birlikte Özgecan’ın cesedi ortadan kaldırmak için benzin alıp ormanlık bölgeye götürüp, Cinderesi’nde yaktı. Tarsuslu varlıklı bir aileden olan Necmettin A.'nın kuyumcu olduğu, işleri bozulup iflas edince şoförlük yaptığı, kaçakçılık suçundan sabıkalı olduğu ve bir süre önce trafik kazasına karıştığı belirtildi.

  Özgecan gözyaşlarıyla toprağa verildi İZLE

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir