Petrol
96.05
-2.14%
Euro
18.3362
-0.35%
Dolar
17.9619
0.17%
Altın
1.03
-0.89%
Borsa
2872
0.29%
Bitcoin
434.158
-2.10%
24ºC
İstanbul
Gök gürültülü sağanak yağış 24 C

  Kayseri'de 3 yaşındaki Alperen'i öldüren tutuklu sanık hakim karşısına çıktı

  Kayseri'de 3 yaşındaki Alperen Ekinci'nin dövülerek öldürülmesi davasında tutuklu bulunan Harun Sezer "Alperen'i annesiyle birlikte çukura gömdük" dedi.
  • DHA
  • 21.04.2021 - 23:32
  • Güncelleme : 22.04.2021 - 08:43
  Kayseri'de 3 yaşındaki Alperen'i öldüren tutuklu sanık hakim karşısına çıktı

  Kayseri'de 3 yaşındaki Alperen Ekinci'nin dövülerek öldürülmesiyle ilgili haklarında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan anne Emel Öner ile sevgilisi Harun Sezer'in yargılanmasına devam edildi.

  Kayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 3’üncü duruşmasına sanıklardan Harun Sezer, tutuklu bulunduğu cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

  TUTUKLU SANIK İFADE VERDİ

  Sanık anne Emel Öner ise cezaevine bağlantı kurulamaması nedeniyle duruşmaya katılamadı. Aile ve Sosyal Bakanlığı avukatının da müdahil olduğu duruşmada sanık Harun Sezer’in ağabeyi ve yengesinin de aralarında olduğu 3 kişi tanık olarak dinlendi.

  "ALPEREN'İN ÜSTÜNÜ ÇIKARIP KEFENLEDİK"

  Savunmasını yapan Harun Sezer, savcılık ifadesini tekrar ettiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

  "Alperen'e tokat atmadım. Hiçbir şekilde kafasını yere ve duvara vurmadım. Alperen öldüğünde başında değildim. Emel'i hiçbir şekilde tehdit etmedim. Alperen'i Emel ile birlikte boş odaya götürüp bıraktık. Bir parça kanepe örtüsü ile perde aldık, Alperen'in üstünü çıkarıp kefenledik.

  "ANNESİYLE BİRLİKTE ÇUKURA GÖMDÜK"

  Alperen'i annesi ile birlikte çukura gömdük. Bunun dışında üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum."

  Kayseri de 3 yaşındaki Alperen i öldüren tutuklu sanık hakim karşısına çıktı #1

  SAVCI  MÜTALAASINI AÇIKLADI

  Duruşmada savcı, mütalaasının hazır olduğunu açıkladı. Savcı, anne Emel Öner’in ‘çocuğu ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi kasten öldürme’ suçundan beraatini, ‘suç delillerini yok etme gizleme’ ile ‘kişinin hatırasına hakaretten’ Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasını isterken, sanık Harun Sezer’in, ‘çocuğu ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talebinde bulundu.

  DURUŞMA MAYIS AYINA ERTELENDİ

  Mahkeme heyeti, sanıklardan Emel Öner’in tutuklu bulunduğu cezaevine bağlantı kurulamaması nedeniyle duruşmayı karar vermek üzere mayıs ayına erteledi.

  Kayseri de 3 yaşındaki Alperen i öldüren tutuklu sanık hakim karşısına çıktı #2

  ALPEREN'İ YUMRUK VE TEKME DARBELERİYLE ÖLDÜRDÜ

  Geçen yıl 15 Haziran'da Pınarbaşı ilçesi, Güney Mahallesi Güney Sokak'ta meydana gelen olayda Harun Sezer, 1.5 yıldır birlikte yaşadığı Emel Öner'in ilk evliliğinden olan oğlu Alperen Ekinci'yi yumruk ve tekme darbeleriyle öldürdü.

  ANNE VE SEVGİLİSİ TUTUKLANDI

  'Yaralama' gibi suçlardan da sabıkası bulunan Harun Sezer, Alperen Ekinci'nin cansız bedenini eve 100 metre mesafedeki mezarlıkta toprağa verdi. Emel Öner, cinayetten 1 hafta sonra durumu Harun Sezer'in akrabalarına anlattı. Bu durumu öğrenen Sezer ise kaçarak kayıplara karıştı. Sezer'in akrabalarının ihbarı üzerine anne Emel Öner, gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

  Kayseri de 3 yaşındaki Alperen i öldüren tutuklu sanık hakim karşısına çıktı #3

  Alperen'in cesedi ise gömüldüğü yerden çıkarılıp, otopsi yapıldıktan sonra defnedildi. Cinayet şüphelisi olarak aranan Harun Sezer ise 29 Haziran'da polisin çalışması sonucu yakalanıp mahkemece tutuklandı.

  AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI İSTENİYOR

  Sanıklar hakkında Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'çocuğu ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  Kayseri de 3 yaşındaki Alperen i öldüren tutuklu sanık hakim karşısına çıktı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir