Petrol
112.13
-0.28%
Euro
17.3113
-0.44%
Dolar
16.6207
-0.11%
Altın
967.85
-0.53%
Borsa
239
-0.50%
Bitcoin
319.731
-4.67%
26ºC
İstanbul
Çok bulutlu 26 C

  Sosyal medya fotoğrafı, cinayeti aydınlattı

  Kahramanmaraş'ta ormanlık alanda genç bir kadın cesedinin bulunmasının ardından polis, tanınmaz haldeki cesedin üzerindeki pantolondan yola çıkarak maktülü ve katili buldu.
  • DHA
  • 11.11.2018 - 08:19
  Sosyal medya fotoğrafı, cinayeti aydınlattı

  Türkoğlu ilçesinde ormanlık alandaki su kanalında dün öğleden sonra çevredekiler tarafından tanınmaz halde kadın cesedi bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polisin yaptığı incelemede cesedin genç bir kadına ait olduğu ve kafasına vurulan sert cisimle öldürüldüğü belirlendi. Polis, üzerinden kimlik çıkmayan cesedin kime ait olduğunu belirlemek için özel ekip kurdu. Cinayet Büro Amirliği’ne bağlı dedektiflerden oluşan ekip, son günlerdeki ‘kayıp’ başvurularını ve kayıpların sosyal medya hesaplarını incelemeye aldı.

  FOTOĞRAFINDAKİ PANTOLON, OLAYI AYDINLATTI

  Ekip, 8 Ekim'de Türkoğlu ilçesinde, evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan lise öğrencisi Fatma Nur Karaoğlan'ın(18) sosyal medyada paylaştığı fotoğrafta giydiği pantolonun, cesedin üzerindeki pantolonla aynı olduğunu belirledi. Ailesine yaptırılan teşhisin ardından cesedin Karaoğlan’a ait olduğu tespit edildi.

  ÇELİŞKİLİ İFADELERİ, KATİLİ ELE VERDİ

  Özel ekip, Karaoğlan’ın katilini bulmak için genç kızla en son görüşen kişiler ve arkadaşlarının ifadesini aldı. Emniyette verdiği çelişkili ifadeler nedeniyle çapraz sorguya alınan lise öğrencisi O.A.(17) suçunu itiraf etti. O.A. ifadesinde, genç kızla zaman zaman görüştüğünü ve bir ay önce mesire alanının yanındaki ormanlık alanda buluştuklarını, aralarında tartışma çıktığını, bunun üzerine Fatma Nur Karaoğlan'ı başına kaya parçasıyla vurarak öldürdüğünü söyledi.

  Sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen O.A. tutuklandı.

  Sosyal medya fotoğrafı, cinayeti aydınlattı #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir