Zeytinburnu'ndaki bakkala bakan çocuğu, kadın müşteri dolandırdı

İstanbul Zeytinburnu'ndaki Çırpıcı Mahallesi’nde geçtiğimiz gün akşam saatlerinde 9 yaşındaki Resul Çınar Çelik, ailesi dışarıdayken kısa süreliğine bakkal dükkanının kasasına geçti.

O sırada genç bir kadın bakkaldan içeri girdi.

Çocuktan 4 paket sigara isteyen şüpheli kadın, sürekli konuşarak çocuğun kafasını karıştırdı.

KÜÇÜK ÇOCUĞU DOLANDIRDI

300 TL ve 4 paket sigarayı alan kadın, bakkaldan çıkmak isterken çocuk durumdan şüphelendi. Çocuğa 100 TL veren kadı,n olay yerinden uzaklaştı.

Zeytinburnu'ndaki bakkala bakan çocuğu, kadın müşteri dolandırdı

BAKKALA GİREN YABANCI UYRUKLUYU DA OYALADI

Şüpheli kadın kasada duran çocuğu oyalarken, bakkal dükkanına yabancı uyruklu bir kişi de girdi. Yabancı uyruklu kişinin durumu anlamasını istemeyen şüpheli kadın, aldığı suyu dışarı taşımasını istedi. Adam suyu dışarı taşırken şüpheli kadın da hırsızlığı gerçekleştirdi.

Zeytinburnu'ndaki bakkala bakan çocuğu, kadın müşteri dolandırdı VİDEO


ÇOCUK GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Kadının dışarı çıkmasıyla olaydan şüphelenen çocuk peşinden gitti ama yetişemedi. Olayın hemen ardından annesi Berivan Çelik, bakkal dükkanına geldi. Olayı annesi anlatan 9 yaşındaki Resul Çınar Çelik, gözyaşlarına boğuldu. Bakkal dükkanının sahibi aile, kadının bulunmasını istiyor.

Zeytinburnu'ndaki bakkala bakan çocuğu, kadın müşteri dolandırdı

"ÇOCUĞUN SÜREKLİ KAFASINI DOLANDIRMAYA ÇALIŞIYOR"

Yaşanan olayı anlatan Resul Çınar Çelik’in annesi Berivan Çelik, “Biz dışarıdaydık. Eşimle bir işimiz vardı. Çocuk dükkana bakıyordu. Bir kadın geliyor. Başında eşarp var. ‘Bana 4 tane sigara ver’ diyor. O sırada çocuğun sürekli kafasını karıştırmaya çalışıyor. ‘Bana para boz’ diyor. O arada da susmuyor. Çocuktan 2 tane 100 TL, 2 tane 50 TL alıyor. Çocuk da veriyor. Sigaraları alıyor. Oğlum da, ‘Bana para vermedin’ diyor. Oğlumun dediğine göre 2 tane 50 TL’yi fırlatıyor.” dedi.

"OĞLAN DA ARKASINDAN AĞLAYA AĞLAYA ÇIKIYOR"

Şüphelinin dükkana giren yabancı uyruklu kişiyi de oyaladığını dile getiren Çelik, “Yabancı uyruklu bir müşteri içeri giriyor. Anlamasın diye ‘Suyu taşımama yardım eder misin?’ diyor. Adam Türkçe bilmediği için anlamıyor. Suyu ona taşıtıyor. Oğlan da arkasından ağlaya ağlaya çıkıyor ama yokmuş. 4 paket sigara ve 200 lira alıyor. Oğlumun dediğine göre Türkçe konuşması düzgünmüş.” dedi.

"OĞLUMA ÜZÜLDÜM"

Oğlunun psikolojik olarak etkilendiğini söyleyen anne Çelik, “Bugün okula gidemedi. Sınavı vardı. Sınava giremedi. Çok üzgündü. Bayağı ağlamıştı. Allah yanına bırakmasın. Şikayetçi olacağım. Oğluma üzüldüm. Daha kötü bir şey olabilirdi. Ya ona zarar verseydi. Parasında da değiliz. Kesinlikle bulunmasını istiyorum. Yanına kalmasın. Başkalarına zarar da verebilir.” diye konuştu.