taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3158
6.0937
1223.24
94570.9
209.061

Teksas'ta 10 kişiyi öldüren kişinin kimliği açıklandı

ABD Teksas eyaleti Houston kentinde bir liseye düzenlenen silahlı saldırıda 10 kişi hayatını kaybetti.

DHA | 18.05.2018 - 18:24..

Teksas Valisi Greg Abbott, Houston’ın güneyinde Santa Fe Lisesi’nde sabah saatlerinde 10 kişinin hayatını kaybettiğini ve 10 kişinin de yaralandığını saldırıyı gerçekleştiren saldırganın kimliğini açıkladı.

Valisi Greg Abbott, saldırıyı "en iğrenç saldırılardan biri" olarak nitelendirdi. Teksas eyaletinde okullarının tarihinde ilk defa böyle bir saldırının gerçekleştirildiği görüldü. Abbott, gözaltındaki şüpheli saldırganın, okul yakınlarında bulunan molotof kokteyli de dahil olmak üzere, çeşitli patlayıcılar hazırladığını duyurdu.

Teksas'ta 10 kişiyi öldüren kişinin kimliği açıklandı

17 YAŞINDA YUNAN ASILLI BİR ÖĞRENCİ

Texas Valisi Abbott, saldırganın aynı okulda öğrenci olan 17 yaşındaki Dimitrios Pagourtzis olduğunu ve bilgisayarında ve cep telefonlarında böyle bir saldırıyı yapmak istediğini, sonra da kendini öldürmeyi planladığı ve saldırgan kendi hayatını alma cesareti almadığını polise gelerek teslim olduğunu, Saldırgan Pagourtzis, saldırıda babasına ait iki ruhsatlı silahı kullandığını söyledi.

Teksas'ta 10 kişiyi öldüren kişinin kimliği açıklandı

SALDIRGANA YARDIM EDEN 2 ÖĞRENCİ DE GÖZALTINDA

Harris İlçesi Şerifi Ed Gonzalez, saldırıda ölenlerin dokuzunun öğrenci birinin ise öğretmen olduğu duyurdu. Saldırgana iki erkek öğrencinin de yardım ettikleri gerekçesiyle göz altına alınarak sorgulandığını ve okul çevresinde el yapımı boru tipi bombaları bulunduğunu açıkladı. Gözaltına alınan iki öğrencinin de aynı okulda öğrenci oldukları açıkladı.

ABD'de Teksas'ta okula saldırı: Ölü ve yaralılar var VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir