taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.1096
Euro
6.5942
Altın
1631.19
Borsa
115642.04
Gram Altın
320.608
Bitcoin
59727.17

ABD'li yetkililerden Çipras'a milli marş uyarısı

Yunan Başbakan, ABD Ticaret Bakanı'nın katıldığı bir organizasyonda, Amerika milli marşı okunduğu sırada ellerini önünde birleştirince ABD'li yetkililerden uyarı aldı.

Haber Merkezi | 10.09.2018 - 15:40..
Whatsapp ile paylaş
ABD'li yetkililerden Çipras'a milli marş uyarısı

Yunanistan'ın Selanik kentindeki bir toplantıya ABD Ticaret Bakanı da davetliydi. ABD'li Bakan'ın da katıldığı milli marş seromonisinde Çipras Washington'un yetkilileri tarafından uyarıldı. Sebebi ise milli marşa saygısızlık...

ABD'li yetkililerden Çipras'a milli marş uyarısı

"O ELİ BİR İNDİR"

Çipras'ın ABD'li Bakanı ağırladığı Selanik’te bir sempozyumda ABD heyeti ile bir araya geldi. Konuk ülkenin milli marşı olunduğu sırada ellerini üst üste koyan Çipras ABD yetkililer tarafından uyarıldı. Çipras kendisine gelen uyarıyla bir anda neye uğradığını şaşırırken, Yunan Başbakan ellerini birbirinden ayırarak saygı duruşu pozisyonuna geçti.

ABD'li yetkililerden Çipras'a milli marş uyarısı - VİDEO

ELEŞTİRİLERİN HEDEFİ OLDU

ABD milli marşı okunurken, Amerikalılar ellerini kalplerine götürerek marşı okurken, etrafta bulunan yabancı liderlerden de dik durarak marşı dinlemeleri talep ediliyor.

Elleri üst üste atma gibi farklı hamlelerde bulunarak marşı dinleme, Amerikalılar tarafından büyük saygısızlık olarak nitelendirildi. Yunan Başbakan Çipras’ın bu durumu bilmemesi de büyük eleştiri topladı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir