taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.6923
6.2908
1495.31
101930.07
273.213
55984.51

Antalya'da çiftlik kuran kadın girişimci

Yıllarca inşaat sektörünce çalışan Filiz Uyar, yaşadığı stresten uzaklaşıp çiftlik kurdu.

AA | 17.08.2019 - 12:39..
Whatsapp ile paylaş

Hacettepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar sektörde teknik ressam olarak çalışan iki çocuk annesi 42 yaşındaki Filiz Uyar, hayatından ve stresten uzaklaşmak istedi.

ALTI YIL ÖNCE AİLECE YERLEŞTİLER

Hayvancılık yapmaya karar veren Uyar, altı yıl önce ailesiyle kent merkezinden uzakta tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı Aksu ilçesi Karaöz Mahallesi'ne yerleşti.

Satın aldığı 15 dönümlük araziye, yerli ve ithal büyükbaş hayvanların yanı sıra küçükbaşların da yer aldığı modern bir besi çiftliği kuran Uyar, hayvancılık sektörüne katkı sağlamaya başladı.

Antalya'da çiftlik kuran kadın girişimci

'YAPAMAZSIN' DİYENLERE İNAT KURDU

Uyar, kendisine 'yapamazsın' diyenlere inat kurduğu, 160 büyükbaş ve 65 küçükbaş hayvanın bulunduğu çiftliği ile bir kadının isterse neleri başarabileceğini göstermenin mutluluğunu yaşıyor.

Antalya'da çiftlik kuran kadın girişimci VİDEO

HAYVAN SEVGİSİ ÇOCUKLUĞUNDAN GELİYOR

Uyar, "Çocukluğumu yaz aylarında Burdur'da ninemin yanında geçirdim. Ninem her çocuğun eline ineklerin ipini tutuşturur ovada otlatmamızı isterdi." diyen Uyar, o zamandan beri hayvanlara karşı sempatisi olduğunu belirtti.

Antalya'da çiftlik kuran kadın girişimci

HAYVANLARIN BESLENMESİYLE ÖZEL OLARAK İLGİLENİYOR

Uyar, "Beni tanımadan yargılamaya başladılar. Yılmadım çalışmaya devam ettim. Sektörde yeni olduğum için ahırda yerli ve ithal büyükbaş bulunduruyorum. Hayvanları sabah, akşam ve ara öğünlerle besliyorum. Beslenmeleriyle özel ilgileniyorum. Hayvanlarla bir arada olmak çok keyifli, zevk alarak yapıyorum. Kadın isterse neler yapabileceğini göstermiş olmanın da ayrı heyecanını yaşıyorum. Belki hayvanları sevmeseydim bu işe başladığım ilk sene vazgeçebilirdim. Bu işi çok sevdim." dedi.

Antalya'da çiftlik kuran kadın girişimci

EŞİ EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ

Ümit Uyar ise eşinin başta bu işe girmek istemesine şaşırdığını, sıcak bakmadığını ama yapmaya başladığında ise hep destek verip yanında olmaya çalıştığını ifade etti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir