taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9335
6.5835
1565.88
122619.77
298.698
51327.54

Milli yıldızlardan teröre tepki

Türk bayrağını dünyada dalgalandıran başarılı sporcular Arda Turan ve Kenan Sofuoğlu teröre tepki gösterdi.

Haber Merkezi | 14.03.2016 - 14:45..
Whatsapp ile paylaş
Milli yıldızlardan teröre tepki

Türkiye'yi dünyada başarıyla temsil eden sporculardan teröre karşı sert tepkiler geldi.

İspanya La Liga takımlarından Barcelona forması giyen Arda Turan dünyaya yönelik bir mesaj yayınlarken, Kenan Sofuoğlu ise "asker olmaya hazırız" dedi.

BİZ SİZE EL UZATMIŞTIK

Arda şu ifadeleri kullandı: "Şimdi bizim acımlarımızı paylaşma zamanı. Bütün dünyaya sesleniyorum. Bu sadece bizim problemimiz değil; senin, benim, hepimizin. Teröre karşı tek vücut olma zamanı. Biz bu dünya üzerinde toprağa düşen her can için gözyaşı döktük. Acılar sizin coğrafyanızı sardığı zaman sizlerle beraber üzüldük. Şimdi o övündüğünüz medeniyetin gereğini yapın ve ayağa kalkın. Çünkü insanın değerini belirleyen, yaşadığı coğrafya değildir. Biz sizin acılarınızda elimizi uzattık, beraber ağladık. Şimdi benim ülkemde hiç bilmediğiniz evlerde; anneler, babalar, kardeşler, eşler ağlıyor. Tepkinizi şimdi gösterin. Ben Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden bir sporcu olarak bekliyorum bunu. Hepimiz bekliyoruz. Çünkü bu; sadece bizim acımız değil. Terör sadece bizim terörümüz değil"

Milli yıldızlardan teröre tepki

"ASKER OLMAYA HAZIRIZ"

Dünyaca ünlü motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu, dün akşam Ankara'da meydana gelen terör eylemi hakkında resmi facebook hesabından anlamlı bir paylaşım yaptı.

Sofuoğlu paylaşımında; "Devletimize duyrulur; olası bir savaşta Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne asker olarak hizmet etmeye hazırız. Öleceksek adam gibi ölelim. Biz bu davanın neferleriyiz. Biz savaştan değil ancak Allah'tan korkarız!" ifadelerine yer verdi.

Milli yıldızlardan teröre tepkiYORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir