Coca-Cola’da skandal! Kimyasal madde tespit edildi…
ensonhaber.com

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sebebiyle birçok ülkede edilen Coca-Cola’da ürünlerinde madde tespit edilmesiyle bir skandala imza attı.

Fransa’da B&M firması tarafından dağıtılan Coca-Cola Cherry 33’lük kutularında tespit edilen kimyasal sonucunda marketlerden toplatılma kararı alındı.

Fransız hükümetine ait olan RappelConso sitesi, ülke genelindeki perakende zincirleri, bakkal, market ve restoranlarda satılan belirli bir üretim serisine dahil olan Coca-Cola Cherry içeceğinde BPA kimyasalı bulunduğunu hakkında duyuru yayınladı.

Sağlığı tehdit ediyor…

Coca-Cola Cherry serisine ait özellikle 8/02/2025 L09B numaralı üretimi için yapılan uyarıda, bu kutuların ambalajında kullanılan fenoksi reçinesinin BPA içerdiğini ve insan sağlığı için büyük risk oluşturduğunu açıkladı.

RappelConso, tüketicilere bu ürünleri tüketmemeleri konusunda ısrarla uyarırken, Fransa'da gıda ambalajlarında BPA içeren ürünlerin 2012 yılından bu yana yasaklandığını hatırlattı. Ulusal güvenlik ajansı Anses'in uyarılarına atıfta bulunan site, özellikle hamile kadınlar için bu tür maddelerin tüketiminin yüksek risk taşıdığını vurguladı.