taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8055
6.468
1474.77
107921.68
275.241
41755.28

Büyük Çamlıca Camii resmi açılış töreni

Büyük projenin resmi açılış töreni, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşti.

AA | 03.05.2019 - 16:04..
Whatsapp ile paylaş

r

Temeli 6 yıl önce atılan, 63 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği bir kompleks olarak tasarlanan Türkiye'nin en büyük camisi "Büyük Çamlıca Camisi"nin resmi açılışı yapıldı. Projenin açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Nerede bir kubbe, bir minare varsa nerede ezanlarımız gökyüzüne karışıyorsa hiç şüphesiz orası bir Müslüman yurdudur. Bir mümine yakışan tavır da camilere bakınca hata görmek, kusur aramak değil, ona sahip çıkmaktır. Allah'a hamdolsun milletimizin Büyük Çamlıca Camii'ne sahip çıktığını, İstanbullu kardeşlerimizin camiyi cemaatsiz bırakmadığını görüyoruz.

Büyük Çamlıca Camii resmi açılış töreni


İSTANBUL'U İLMEK İLMEK DOKUYACAĞIZ

Gönlünü bu şehre kaptıran aşıklar için bulundukları yer önemli değildir. İstanbul sevdalıları için koltukların, makamların hiçbir kıymeti yoktur. Biz de hangi görevde olursak olalım, eserimizle yatırımlarımızla birbirinden önemli projelerimizle İstanbul'u ilmek ilmek dokuyacağız.

Büyük Çamlıca Camii'nin İstanbulumuz, ülkemiz ve alem-i İslam için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Böylesine muhteşem bir eserin şehrimize kazandırılmasına emeği geçen mimarından, mühendisinden, işçisine, sanatçısına, hayırseninden tezhip teyzin ustalarına kadar herkese şükranlarımı sunuyorum.

Büyük Çamlıca Camii'nin resmi açılışı yapıldı VİDEO

BU SADECE BİR CAMİ DEĞİL

Türkiye'nin en büyük camisi olan Büyük Çamlıca Camii'ni İstanbul'a kazandırmanın huzuru içerisindeyiz. Burası aynı zamanda bir külliye. Sadece bir cami değil. Sergi salonlarıyla konferans salonlarıyla Türk İslam Eserleri Müzesi ile burası aynı zamanda büyük bir külliye.

Büyük Çamlıca Camii resmi açılış töreni


İSTANBUL'UN HER NOKTASINDAN GÖRÜLÜYOR

Türkiye'nin en büyük camisi vasfını taşıyan bu eser (Büyük Çamlıca), İstanbul'un her noktasından da rahatça görülebiliyor.

Rabbim bizlere Marmaray'ı, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı gibi birbirinden büyük eserlerle bu şehre damgamızı vurmayı, İstanbul'da silinmez izler bırakmayı nasip etti.

Aynı anda camimizde 65 bin mümin ibadetini gerçekleştirebiliyor. Her ne kadar birileri nasıl dolduracaksınız deseler de elhamdülillah doluyor.

Büyük Çamlıca Camii resmi açılış töreni

YENİ USTALARIN YETİŞMESİNE VESİLE OLACAK

Büyük Çamlıca Camii, medeniyet mirasımızı daha ileriye taşıyacak mimarların, yeni ustaların yetişmesine de vesile olacaktır.

Gecemizi gündüzümüze katarak 'Aşkınan çalışan yorulmaz' diyerek, İstanbul için mücadele etmeyi sürdüreceğiz.

İbadethaneleri kan gölüne çeviren vahşi ve ilkel zihniyete artık herkesin bir 'dur' demesi şarttır."

Büyük Çamlıca Camii resmi açılış töreni

Büyük Çamlıca Camii resmi açılış töreni


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir