taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8936
6.5397
1557.42
121474.75
295.17
51495.39

Cemile Ertürkoğlu'nun eşinin ifadesi kan dondurdu

Mersin'de, boşanma aşamasındaki eşi Cemile Ertürkoğlu'nu boğazını kesip öldürdükten sonra kıyma makinesine atan Mustafa Ertürkoğlu'nun yargılanmasına başlandı.

DHA | 22.11.2019 - 06:30..
Whatsapp ile paylaş

Geçtiğimiz yıl 28 Kasım'da, Tarsus ilçesinde vahşice öldürülen Özgecan Aslan'ın kuzeni Cemile Ertürkoğlu, boşanmak üzere olduğu eşi lojistik firması çalışanı Mustafa Ertürkoğlu tarafından Mersin'in Akdeniz ilçesi Bahçe Mahallesi'nde boğazı kesilerek öldürüldü.

Cinayetin ortaya çıkmasının ardından katil zanlısı Mustafa Ertürkoğlu tutuklandı.

EŞİNİ KIYMA MAKİNESİNDE PARÇALADI

Hakkında 'eşi tasarlayarak, canavarca hisle, acı ve eziyet çektirerek öldürmek' suçundan dava açılan Mustafa Ertürkoğlu, bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Mersin Adliyesi 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Mustafa Ertürkoğlu Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada hakkındaki iddianame okunan zanlı Mustafa Ertürkoğlu, olay anını ayrıntılı bir şekilde soğuk kanlılıkla anlattı. İfadesinde eşinin kendisini aldattığını iddia eden zanlı, evlilik yıldönümü dolayısıyla hediye vermek için eve çağırdığı eşinin boğazını maket bıçağıyla kestiğini, kıyma makinesine atarak parçaladığını ve cesedin bir kısmını kentin farklı noktalarındaki çöp konteynerlerine attığını, bir kısmını ise şehir mezarlığındaki bir mezara gömdüğünü anlattı.

Cemile Ertürkoğlu'nun eşinin ifadesi kan dondurdu

İDDİANAME MAHKEME BAŞKANINI RAHATSIZ ETTİ

Sanığın ifadeleri sonrası mahkeme salonu buz keserken, mahkeme başkanı da "İddianameyi okurken ben de rahatsız oldum" dedi.

"BOŞANMAK İSTEYİNCE HAMİLE BIRAKIYORDU"

Duruşmada tanık olarak dinlenen Ayşe Aslan, Cemile'nin şiddet ve borç nedeniyle ayrılmak istediğini ancak zanlının her seferinde kendisini hamile bıraktığını söyledi. Ayşe Aslan ayrıca zanlının sürekli Cemile'nin sosyal medya hesaplarına girip başkalarına mesaj attığını belirtti.

Cemile Ertürkoğlu'nun eşinin ifadesi kan dondurdu

DURUŞMAYA 40'A YAKIN AVUKAT KATILDI

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran davanın duruşmasına Mersin Barosu'nun yanı sıra Gaziantep, Adana ve Hatay barolarının kadın hakları merkezlerini temsilen 40'a yakın avukat katıldı.

"TUTUKSUZ YARGILANMAK İSTİYORUM"

Duruşmada son sözü sorulan sanık Mustafa Ertürkoğlu, "Kaçma şüphem yoktur. Dışarıda tutuksuz yargılanmak istiyorum" dedi.

4 SAAT SÜRDÜ

Yaklaşık 4 saat süren celsenin ardından tanıkları ve savunmaları dinleyen mahkeme heyeti duruşmayı 6 Aralık'a ertelerken, Mustafa Ertürkoğlu'nun tutukluluk halinin devamına karar verdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir