taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7922
6.4721
1490.58
98415.34
277.611
46449.17

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

ABD federal hükümet krizi sürerken Trump’ın Meksika duvarı için fon arayışları, Kongo’daki seçim sonrasında ülkede çıkan karışıklıklar ve Brexit sorunu, uluslararası basının ana gündem maddelerindendi

Haber Merkezi | 11.01.2019 - 11:23..
Whatsapp ile paylaş

ABD – THE WALL STREET JOURNAL

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırına duvar inşa etmek için finansman arayışında alternatif rotalara yönelmesini, WSJ ana sayfadan duyurdu. Beyaz Saray'daki danışmanların, duvara finansman sağlamak için ulusal acil durum ilan etmeyi ve acil durum fonlarındaki parayı duvarın inşasına yönlendirmeyi değerlendirdiklerini dile getiren gazete, Pentagon’un Suriye'deki ekipmanların geri çekilmesini hızlandırmasını da ana sayfadan verdi.

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

ABD – THE NEW YORK TIMES

Texas eyaletineziyaret gerçekleştiren Trump’ın, mevcut koşullarda ulusal çapta acil durum ilan etme hakkı olduğunu söyleyip, Kongre'nin duvarın finansmanına onay vermemesi halinde bunu kesinlikle yapacağını vurgulaması, NYT’ın da gündemindeydi.

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

ABD – FINANCIAL TIMES

FT, Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin geçici sonuçları ilan edilmesiyle birlikte Demokrasi ve Sosyal Gelişme Birliği Partisi'nden Felix Tshisekedi’nin, cumhurbaşkanlığını kazananın kendisi olduğunu iddia etmesiyle başkent Kinşasa sokaklarında şiddet olayları meydana gelmesini manşetten duyurdu.

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

ABD – TIME

Haftalık haber dergisi, Trump ile Demokratların Temsilciler Meclisi lideri Nancy Pelosi arasında Oval Ofis'te yaşanan "Meksika sınırına duvar tartışması"nı kapaklaştırarak, süregelen hükümet krizini ve Trump’ın duvar için alternatif kaynak arayışını gündem konusu yaptı.

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

FRANSA – LIBERATION

Macron hükümetinin, Sarı Yelekliler protestolarını yatıştırmak amacıyla 15 Ocak – 15 Mart tarihleri arasında gerçekleştireceği müzakere toplantılarını gündeme taşıyan Fransız gazete, tartışma komisyonu başkanı Chantal Jouanno – Macron çekişmesine yer verdi.

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

İNGİLTERE – THE GUARDIAN

Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin geçici sonuçlarının ilan edilmesinin ardından ülkede başlayan kaosu ve şiddet olaylarını ana sayfadan duyuran The Guardian’ın gündeminde May’in Brexit krizi de yer aldı.

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

İNGİLTERE – THE TIMES

İngiltere Başbakanı Theresa May'in Brexit anlaşmasında parlamento desteği alamamasını gündeme getiren The Times, May'in sendika ve lobi kuruluşları başkanlarıyla görüşerek destek alma çabalarını manşetten paylaştı.

Dünya gazetelerinde günün başlıkları

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir