Euro
10.3269
0.08%
Dolar
8.8229
0.06%
Altın
496.5
0.06%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
378.191
-3.26%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  Dış basında günün manşetleri

  Dünya basınının gündeminde ağırlıkla öne çıkan konu, Venezuela'daki siyasi kriz olurken, ülkelerin ileri gelen yayınları da, süregelen siyasi iklimde kendi hükümet politikalarını manşete taşıdı.
  • Haber Merkezi
  • 25.01.2019 - 11:59
  Dış basında günün manşetleri

  ABD – THE NEW YORK TIMES

  Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino López’in, ordunun kendisini "geçici devlet başkanı" ilan eden Juan Guaidó'nun ülkeyi bölmesine izin vermeyeceğini söylemesinin ardından, Rus hükümetinin Mauro’ya desteğini beyan etmesi, NYT’ın ana gündem maddesi oldu.

  Dış basında günün manşetleri #1

   

  ABD – FINANCIAL TIMES

  ABD’li Financial Times da, Venezuela ordusunun Maduro’ya olan bağlılığının devam edişinin vurgulandığı bir manşet tasarımına yer verdi.

  Dış basında günün manşetleri #2

   

  FRANSA – LE MONDE

  Fransız Le Monde, Venezuela’daki siyasi krizi “Muhalefet darbesi” başlığıyla manşetten duyurdu. Gazete, Caracas'ta dün düzenlenen mitingin ardından, ABD ile tüm diplomatik ilişkileri kopardığını ve bu ülkenin diplomatlarına Venezuela'yı terk etmeleri için 72 saat süre tanıdığını duyuran Maduro’nun söylemlerine de yer verdi.

  Dış basında günün manşetleri #3

   

  İNGİLTERE – THE TIMES

  The Times, İngiliz hükümetinin, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun Venezuela’nın meşru lideri olmadığını savunarak, "İngiltere, Juan Guaido’nun Venezuela’yı ileriye götürecek doğru kişi olduğuna inanıyor." açıklamalarını ana sayfadan duyurdu.

  Dış basında günün manşetleri #4

   

  İSPANYA – EL PAIS

  El Pais, Venezuela ordusunun Devlett Başkanı Maduro’ya olan desteğini gündeme taşıyarak, “Maduro orduya güvenerek iktidara direniyor” başlıklı bir haberi birinci sıradan paylaştı.

  Dış basında günün manşetleri #5

   

  VENEZUELA – EL CLARIN

  El Clarin’in gündeminde, ABD’nin, Venezuela'daki krizi görüşmek üzere BM Güvenlik Konseyi'ni cumartesi günü acil toplantıya çağırması vardı.

  Dış basında günün manşetleri #6

   

  VENEZUELA – ULTIMAS NOTICIAS

  Gazete, Maduro’nun, ülkedeki darbe tehlikesi karşısında uyanık ve seferber olmaya yönelik yayınladığı çağrıya geniş yer ayırdı. Devlet Başkanı’nın sosyal medya üzerinden yayınladığı “Cesur ve savaşçı Venezuela halkını, bir yandan işlerine ve eğitimlerine devam ederken diğer yandan vatanın istikrarını müdafaa etmek için sokakta kalmaya ve seferber olmaya çağırıyorum" sözlerini ise manşetten paylaştı.

  Dış basında günün manşetleri #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir