Euro
10.351
-0.79%
Dolar
8.8371
-0.33%
Altın
497.17
-0.38%
Borsa
1.39
0.39%
Bitcoin
386.283
0.21%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  Dünya manşetlerinde hafta sonu

  Fransız hükümetin devam eden protestolara yönelik endişe ve yasakları devam ederken, Trump’ın Meksika sınırı ziyaretinde yaptığı OHAL ilanına yönelik açıklamaları, dış basının ana gündemini oluşturdu
  • Haber Merkezi
  • 12.01.2019 - 11:42
  • Güncelleme : 12.01.2019 - 11:42
  Dünya manşetlerinde hafta sonu

  ABD – THE WALL STREET JOURNAL

  Huawei firmasının Polonya merkezinde yöneticilik yapan Çin vatandaşı Weijing W. ile Polonya vatandaşı Piotr D.’nin casusluk suçlamasıyla tutuklanmasıyla birlikte, firma ya yönelik alevlenen casusluk suçlamalarını, WSJ manşete taşıdı.

  Dünya manşetlerinde hafta sonu #1

  ABD – THE NEW YORK TIMES

  ABD’de Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI), Başkan Trump’ın gizlice Rusya adına çalışıp çalışmadığını soruşturduğu iddiası, gazetenin ana sayfasından verilirken, ABD güçlerinin Suriye’den çekilmeye başlaması sonrasında İran ve  Rusya’nın bölge üzerinde güç kazanmaya başlayacağı görüşlerinin yanı sıra Trump’ın Meksika duvarı önergesinin reddinin onaylanması halinde OHAL ilan etme tehditleri de gündemdeki diğer konulardandı.

  Dünya manşetlerinde hafta sonu #2

  FRANSA – LIBERATION

  Fransa'nın Bourges kentinde Sarı Yelekliler’in bugün planladığı gösteri düzenlemesinin valilik tarafından yasaklanmasının ardından, hükümetin protesto kriziyle ilgili korkusunun tırmandığını gündeme getiren Liberation’un manşetten paylaştığı diğer gündem maddesi ise Trump’ın federal hükümet krizi oldu.

  Dünya manşetlerinde hafta sonu #3

  FRANSA – LE MONDE

  Le Monde da, hükümetin tüm adımlarına rağmen dinmek bilmeyen Sarı Yelekliler gösterilerini ana sayfadan verdi.

  Dünya manşetlerinde hafta sonu #4

  FRANSA – LE FIGARO

  ABD-Meksika sınırına düzenlediği gezi sonrası Trump’ın, sınırda yaşananları ‘istila' olarak nitelendirmesi ve duvar inşanın gerekliliğini ynelemesi, Fransız gazetenin de gündem konusuydu.

  Dünya manşetlerinde hafta sonu #5

  İNGİLTERE – THE GUARDIAN

  İngiliz gazete manşetini, İngiltere’de son zamanların en çok üzerinde durulan konularından hava kirliliği sorunu üzerine kurarak, kirlilik-hamileleik ilişkisi üzerine hazırlanan bir incelemeye geniş yer ayırdı.

  Dünya manşetlerinde hafta sonu #6

  İRAN – IRAN DAILY

  Trump'ın Meksika sınırı ziyaetinde yinelediği acil durum ilan etme açıklamaları, ABD askeri kuvvetlerinin Suriye'den çekilme süreci ve İran'ın Irak'la gerçekleştirmeyi planladığı petrol sahası araştırmaları, İran gazetesinin gündemindeydi.

  Dünya manşetlerinde hafta sonu #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir