Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
590.599
-2.49%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C

  Venezuela’da yeniden elektrikler kesildi

  Venezuela hükümetinden, ülkenin büyük bölümünü yeniden karanlıkta bırakan elektrik kesintisi için “sabotaj” değerlendirmesi geldi.
  • AA
  • 26.03.2019 - 08:33
  Venezuela’da yeniden elektrikler kesildi

  Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Jorge Rodriguez, başkent Caracas’ın büyük bölümünün yanı sıra ülkenin 16 eyaletinde bölgesel olarak görülen elektrik kesintilerinin, ulusal elektrik sistemine düzenlenen yeni bir saldırının sonucu olduğunu söyledi.

  'YENİ BİR SALDIRI' AÇIKLAMASI

  Caracas’taki devlet başkanlığı sarayı Miraflores’te konuya ilişkin açıklamalarda bulunan iletişim, kültür ve turizmden sorumlu Devlet Başkan Yardımcısı Rodriguez, “Özellikle Simon Bolivar Hidroelektrik Santrali'ndeki üreticilerin devre dışı kalmasını amaçlayan ve ulusal elektrik sisteminin dağıtım merkezini hedef alan yeni bir saldırı düzenlendi.” dedi. Rodriguez, saldırının niteliğine ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

  Venezuela’da yeniden elektrikler kesildi #1

  İLK GÜNDEN BU YANA HÜKÜMETİ SORUMLU TUTTU

  Ülkenin ve Caracas’ın büyük bölümünü etkileyen kesinti nedeniyle iletişimde aksaklıklar meydana gelirken, başkent metrosu da hizmet veremiyor. Bu arada ülkede kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile ilk kesintide olduğu gibi bundan da hükümeti sorumlu tuttu.

  Venezuela’da yeniden elektrikler kesildi #2

  Venezuela’da yeniden elektrikler kesildi #3

  "ELEKTRİK VERMEKTEN ACİZ"

  Hükümetin ülkeye düzenli elektrik vermekten aciz olduğunu öne süren Guaido, kesintinin sabotajdan değil, yüksek gerilim hattında çıkan yangından kaynaklandığını savundu.

  Venezuela’da yeniden elektrikler kesildi #4

  Venezuela’da yeniden elektrikler kesildi #5

  Venezuela’da yeniden elektrikler kesildi #6

  Venezuela’da yeniden elektrikler kesildi #7

  Venezuela’da yeniden elektrikler kesildi #8

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir