Petrol
113.16
0.52%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
485.111
1.58%
15ºC
İstanbul
Açık 15 C

  Wall Street ABD'nin Afrin'de geri adım attığını yazdı

  Wall Street Journal gazetesi Suriye'de PKK/PYD ordusu kurmayı planlayan ABD yönetiminin Türkiye'nin tutumu üzerine söz konusu plandan geri adım attığını yazdı.
  • Haber Merkezi
  • 19.01.2018 - 16:03
  Wall Street ABD'nin Afrin'de geri adım attığını yazdı

  qweqwe

  Türkiye'nin Afrin konusundaki kararlı tutumu ABD'yi çaresizliğe sürüklüyor. ABD'li Wall Street Journal (WSJ) gazetesi, ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde 30 bin kişilik bir güç oluşturma önerisinin Türkiye ile yeni bir diplomatik restleşmeyi körüklemesi nedeniyle bu konuda geri adım attığını manşetlerine taşıdı.

  Haberde "ABD ordusu, Türkiye ile diplomatik çatışmaya yol açtığı için sınır gücü oluşturma planlarında derhal değişikliğe gidiyor." dendi.

  Wall Street ABD nin Afrin de geri adım attığını yazdı #2

  Fotoğraf: WSJ'nin haberi

  TERÖRİSTLERE DESTEKTE GERİ ADIM

  WSJ'nin haberine göre ABD'li yetkililer, planın kamuoyuna kötü biçimde aktarıldığını ve ilk başta tasarlandığı gibi hayata geçirilmeyeceği için askıya almanın en doğru olduğunu belirtti.

  Wall Street ABD nin Afrin de geri adım attığını yazdı #3

  Koalisyonun geçen hafta 'Sınır Güvenlik Gücü' olarak açıkladığı, sayısının 30 bini bulacağını ve DSG'nin liderliğinde eğitimlerin verileceğini ifade ettiği güçle ilgili Pentagon ve Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın son açıklamaları tartışmalara neden olmuştu.

  Türkiye'den de konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dahil devletin tüm kademelerinden üst düzey tepkiler gelmiş, ABD'de konuyla alakalı uyarılmıştı.

  Afrin'e yönelik bir operasyonun başlaması için eller tetikte hazır bekleniyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir