Euro
10.0203
-0.16%
Dolar
8.44
0.02%
Altın
491.94
-0.06%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
336.188
-3.46%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Venezuela: Türkiye ile çalışacağız

  Venezuela: Türkiye ile çalışacağız

  Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza Montserrat, yeni mekanizmalar bulmak için Türkiye, Rusya ve Çin ile çalışacaklarını açıkladı.
  • AA
  • 27.02.2018 - 23:58

  ABD'nin ülkesine uyguladığı ambargonun ciddi zararlar verdiğini dile getiren Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza Montserrat, yeni mekanizmalar bulmak için Türkiye, Rusya ve Çin ile çalışacaklarını söyledi.

  Venezuela: Türkiye ile çalışacağız #1

  ABD'NİN AMBARGOSU ÜLKEYE ZARAR VERİYOR

  ABD'nin ülkesine yönelik uyguladığı ambargonun zararlarını anlatan Montserrat, küresel bankaların, yaptırım korkusuyla Venezuela ile çalışmaktan çekindiğini savundu.

  Montserrat, Devlet Başkanı Maduro'nun yeniden seçilmesi durumunda gelecek 6 yılı ülke ekonomisinin iyileştirilmesi ve çeşitlendirilmesine adayacağının altını çizdi.

  Venezuela: Türkiye ile çalışacağız #2

  "TÜRKİYE İLE ÇALIŞACAĞIZ"

  Bakan Montserrat, uluslararası finans sisteminin bu dönemde Venezuela'ya engeller çıkarabileceğini belirterek, "Bu durumda yeni mekanizmalar bulmak için Türkiye, Rusya ve Çin ile çalışacağız." ifadesini kullandı.

  İspanya ile bozulan ilişkilere de değinen Montserrat, bu ülkeyle ilişkilerin yeniden normalleşmesinin Madrid hükümetine bağlı olduğunu sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir