Petrol
114.54
2.68%
Euro
16.23
0.71%
Dolar
15.54
0.39%
Altın
918.75
-0.32%
Borsa
2391
-1.18%
Bitcoin
476.001
-0.76%
18ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 18 C

  ABD İdlib'te Rusya'yla ortak çalışmayacak

  ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) İdlib konusunda Rusya'yla iş birliği yapmayacaklarını, kendi planlarını önereceklerini açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 09.09.2018 - 12:26
  ABD İdlib'te Rusya'yla ortak çalışmayacak

  ABD İdlib te Rusya yla ortak çalışmayacak #1

  ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, İdlib ile ilgili açıklamalarıda bulunarak Washington'un kararını açıkça ortaya koydu.

  RUSYA İLE İŞ BİRLİĞİ YAPILMAYACAK

  Dunford, Washington’un İdlib’deki terör yanlılarıyla mücadele için kendi planını önermeye hazır olduğunu ve bu kapsamda Rusya ile iş birliği yapmayacaklarını da sözlerine ekledi.

  PENTAGON AÇIKLAMA YAPTI

  ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) yayınladığı açıklamada, “ABD’li askeri yetkililer, İdlib'de terörle mücadele operasyonlarını, alışılagelen büyük bir harekâttan daha etkili bir şekilde sürdürmenin bir yöntemi olduğuna inanıyor. Başkan (Dunford), ABD’nin işbirliğini değil, Amerikan kuvvetlerinin ve araçlarının teröristlerin kentsel ortamda dahi saptanması ve sivillerin arasında minimum kayıplarla imha edilmesi için kullanılmasını kastettiğini belirtiyor.” dendi.

  ŞİMDİLİK GÖRÜŞME YOK

  Açıklamada ayrıca Dunford’un Rus mevkidaşı Orgeneral Valeriy Gerasimov ile İdlib krizinin başlangıcından beri görüşmediğini ve şimdilik görüşmeyi planlamadığını ifade ettiği kaydedildi.

  Pentagon, ordunun değerlendirmelerine göre Suriye’nin diğer bölgelerindeki şiddetten kaçan ‘yüzbinlerce kişinin arasında gizlenmek’ için yaklaşık 20-30 bin terör yanlısının İdlib’e girdiği bilgisini de aktardı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir