Petrol
105.78
5.06%
Euro
17.6007
0.30%
Dolar
17.2959
0.47%
Altın
968.59
0.61%
Borsa
2426
0.72%
Bitcoin
365.257
4.87%
29ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 29 C
  ABD İsrail'i protesto edenleri cezalandıracak

  ABD İsrail'i protesto edenleri cezalandıracak

  ABD'nin Louisiana eyaletinde, Filistin'de sivilleri katleden İsrail'i boykot eden şirketlere iş verilmesi yasaklandı.
  • AA
  • 27.05.2018 - 23:03

  Trump'ın ABD Başkanı olmasıyla İsrail vahşeti giderek artarken, ABD yasaları da İsrail'i korumak üzerine inşa ediliyor. Louisiana Valisi Demokrat John Bel Edwards, İsrail ve İsrail’in kontrol ettiği bölgelere yönelik boykot yapan şirketlere, kamu ihalelerinden iş verilmemesini öngören kararnameyi imzaladı.

  ABD İsrail i protesto edenleri cezalandıracak #1

  SÖZLEŞMELER VARSA İPTAL EDİLECEK

  Kararnamede, özellikle İsrail’in Filistin’deki katliam ve işgal faaliyetlerine karşı dünya çapında İsrail’i boykot etmeyi teşvik eden "Boykot, Tecrit, Yaptırım" BDS Hareketi'ni hedef alan ifadeler yer aldı.

  Kararnameye göre Louisiana eyaletinde kamu ihalelerinden iş alan şirketler, İsrail’i boykot eden herhangi bir faaliyete katılmadığını ve yaptıkları sözleşme süresince de İsrail’i boykot etme faaliyetine katılmayacağına dair bir taahhüt imzalayacak, İsrail’e yönelik boykotu destekleyen şirketlerin eyaletle iş sözleşmeleri varsa iptal edilecek.

  ABD İsrail i protesto edenleri cezalandıracak #2

  "ABD'NİN EN BÜYÜK MÜTTEFİKİ"

  Vali Edwards, kararname ile ilgili yaptığı açıklamada, "İsrail ABD’nin Orta Doğu’daki en büyük müttefiki ve bölgedeki tek demokrasidir. İsrail ile olan geçmişe dayalı dostluğumuz hem ABD’ye hem de eyaletimize sayısız fayda sağlamıştır. İsrail’i boykot etmek bu dostluk ilişkisine zarar verme girişimidir. Louisiana’nın da İsrail’i boykot etmenin yasak olduğu ABD’nin 25 eyaleti arasına katılmasından son derece mutluyum.” ifadelerini kullandı.

  İsrail'e yönelik boykot faaliyetlerine katılan şirketlere kamu ihalelerinin verilmesini yasaklayan eyaletler arasında Maryland, Arizona, Kuzey Carolina, Pennsylvania, New Jersey ve Ohio gibi büyük eyaletler bulunuyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir