Euro
15.5655
0.19%
Dolar
13.7943
0.55%
Altın
789.7
0.4%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
707.777
-3.02%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C

  ABD'de bir hemşire, 4 hastayı hava enjekte ederek öldürdü

  Texas eyaletinde bulunan bir hastanede hemşire olarak görev yapan William Davis, kalp ameliyatı geçiren 4 hastayı hava enjekte ederek kasten öldürmekten suçlu bulundu.
  • İHA
  • 22.10.2021 - 02:34
  ABD'de bir hemşire, 4 hastayı hava enjekte ederek öldürdü

  ABD’nin Teksas eyaletinde bulunan Christus Mother Frances Hastanesinde hemşire olan 37 yaşındaki William Davis’in, kalp ameliyatı geçiren 4 hastayı hava enjekte ederek kasten öldürdüğü belirlendi.

  İDAM CEZASI İSTENİYOR

  Salı günü jüri karşısına çıkan Davis için bir jüri tarafından idam cezası isteniyor. Savcılar tarafından "insanları öldürmekten zevk alan" katil olarak nitelendirilen Davis’in Haziran 2017 ve Ocak 2018 tarihleri arasında 7 kişiyi hedef aldığını ortaya çıktı. Saldırıların yaşandığı Christus Mother Frances Hastanesindeki yetkililer, jürinin vereceği kararın zarar gören kişilerin acılarını dindireceklerini umut ettiklerini söyledi.

  ABD de bir hemşire, 4 hastayı hava enjekte ederek öldürdü #1

  AVUKATINA GÖRE DELİL YOK

  Duruşmada konuşan Davis’in avukatı Philip Hayes ise, iddiaları reddederken herhangi bir delilin bulunmadığını ve Davis’in hastanede günah keçisi ilan edildiğini savundu.

  ABD de bir hemşire, 4 hastayı hava enjekte ederek öldürdü #2

  HASTALARA HAVA ENJEKTE ETTİ

  Öldürülen 47 ve 74 yaşlarındaki iki erkeğin ölümleri araştırılırken, hastaların atar damarlarına enjekte edilen hava sonrası "nöbet benzeri semptomlar" göstererek beyin ölümlerinin gerçekleştiği öğrenildi. Yapılan araştırma sonrası, Davis tarafından öldürülen 4 erkeğin başarılı ameliyatlar geçirdiği ve doktorlarının bu nedenle hayatlarını nasıl kaybettiklerini anlamadıkları da ortaya çıktı. Durumları ağırlaşan hastalara bilgisayarlı tomografi çeken doktorlar, hastaların beyinlerinde hava olduğunu görünce ters bir durum olduğunu fark etti.

  ABD de bir hemşire, 4 hastayı hava enjekte ederek öldürdü #3

  ENJEKSİYONDAN 3 DAKİKA SONRA ÖLDÜLER

  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor William Yarbrough, meslek hayatında böyle bir durumla karşılaşmadığını jüriye belirtti. Yargılama devam ederken ifade veren güvenlik görevlileri de Davis’in hastaların odasına girdikten sonra kalp monitörlerinin alarm verdiğini ve hastaların enjeksiyon sonrası 3 dakika içinde hayatlarını kaybettiklerini aktardı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir