Euro
10.9961
-1.27%
Dolar
9.4618
-1.28%
Altın
547.97
-1.61%
Borsa
1.508
1%
Bitcoin
590.821
-3.05%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  ABD'de el dezenfektanı içenler durmuyor: 3 ölü 1 kör

  Koronavirüse iyi geleceğini düşünen insanlar, el dezenfektanı içerek kendini zehirlemeye devam ediyor.
  • İHA
  • 28.06.2020 - 09:53
  ABD'de el dezenfektanı içenler durmuyor: 3 ölü 1 kör

  İçinde bulundurduğu metanol nedeniyle zehirlenmeye sebep olan el dezenfektanı içen Amerikalılar ile ilgili New Mexico eyaleti Sağlık Bakanı Kathy Kunkel açıklama yaptı.

  Yüksek miktarda alınması halinde  mide bulantısı, kusma, baş ağrısı, bulanık görme, kalıcı körlük, sinir sisteminde kalıcı hasara ya da ölüme neden olduğu bilinen metanol ile ilgili erken müdahale uyarısında bulunan Kunkel, "Metanol içeren bir el dezenfektanı içtiyseniz, lütfen tıbbi yardım alın. Metanol zehirlenmesi için bir panzehir kullanılabilir. Ancak bir kişiye ne kadar erken müdahale edilirse, iyileşme ihtimali o kadar artar.” açıklamasını yaptı.

  KÖRLÜKTEN ÖLÜME KADAR YOLU VAR

  El dezenfektanı içmesi sebebiyle 3 kişinin öldüğü New Mexico'da, 3 kişinin de yoğun bakımda tedavi altına alındığı, 1 kişinin ise kalıcı olarak kör olduğu bildirildi.

  ABD de el dezenfektanı içenler durmuyor: 3 ölü 1 kör #1

  TRUMP'IN EL DEZENFEKTANI ÖNERİSİ

  Öte yandan, ABD Başkanı Donald Trump Nisan ayında Beyaz Saray’da düzenlenen korona virüs bilgilendirme toplantısında, “Peki dezenfektanları vücuda enjekte edeceğimiz bir yol var mıdır? Belki de içimizde bir çeşit temizlik yapabiliriz. Biliyorsunuz, virüs ciğerlere iniyor. Buna bir bakmak ilginç olabilir." açıklamasını yapmıştı. Trump, açıklaması nedeniyle gelen tepkiler sonrası bunun muhabirlere yönelik kinayeli bir soru olduğunu söylemişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir