Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
445.153
0.95%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  ABD'de kasırganın yaraları sarılmaya çalışılıyor

  ABD'nin doğusunu vuran Florence kasırgası etkisini yitirdi, ancak geride büyük bir enkaz bıraktı. Bölgede mahsur kalanlar için kurtarma çalışmaları yürütülürken, askerler kentlere yardım götürüyor.
  • Haber Merkezi
  • 19.09.2018 - 10:50
  • Güncelleme : 19.09.2018 - 12:34
  ABD'de kasırganın yaraları sarılmaya çalışılıyor

  ABD'de son yılların en büyük kasırgası olan Florence, doğu yakasını adeta sildi süpürdü. Kasırga her ne kadar etkinliğini yitirmiş olsa da bölgede oluşturduğu enkaz, hem maddi hem de insani açıdan büyük boyutlara ulaştı.

  Bögede yaşayanların bir kısmı daha önce tahliye edilmişti ancak tahliye edilemeyenler de oluşan sel nedeniyle mahsur kaldı.

  ABD de kasırganın yaraları sarılmaya çalışılıyor #1

  ASKERİ YARDIM GELDİ

  ABD askeri birlikleri bölgeye yardım faaliyetleri başlatırken, kurtarma çalışmaları ile birlikte insani yardım malzemeleri de bölgeye ulaştırıldı.

  ABD'nin büyük operasyonlarda kullandığı TSK'nın da envanterinde bulunan Chinook tipi helikopterler, bölgeye yakın birliklerden askerler sevk ederken, dev helikopterlerin içerisinden su, yiyecek ve temel ihtiyaç malzemeleri taşındı.

  ABD de kasırganın yaraları sarılmaya çalışılıyor #2

  MAHSUR KALANLARA YARDIM

  Temel ihtiyaç malzemelerini bölgede mahsur kalanlara dağıtan askerler, bir diğer yandan da sel nedeniyle kurtarılmayı bekleyenlere de yardım etti. Bölgeye gelen askeri zırhlı araçlar sahada arama kurtarma faaliyetleri yürütürken, itfaiye ve tıbbi birimler de kurtarma operasyonlarına hazırda beklediler. Sel sularından kurtarılan afetzedeler askeri araçlara bindirilerek güvenli bölgelere nakledildi.

  ABD de kasırganın yaraları sarılmaya çalışılıyor #3

  HELİKPOTERLERLE KURTARILDILAR

  Kasırganın en çok vurduğu bölgelerden biri olan Kuzey Carolina'ya birçok eyaletten takviye yardım birlikleri gönderildi. Havalimanlarına askeri uçaklarla birlikte tıbbi görevlileri taşıyan ambulans uçaklar da geldi.

  ABD de kasırganın yaraları sarılmaya çalışılıyor #4

  Helikopterlerle bölge üzerinde arama-tarama yapan uzmanlar, sel suları arasında mahsur kalanlara yardım etti. Boğulmak üzere olan bir adam helikopter yardımıyla uzatılan sebete bindirilerek ölümden son anda kurtarılarak hastaneye gönderildi.

  ABD de kasırganın yaraları sarılmaya çalışılıyor #5

  GÜVENLİ BÖLGELERE NAKİL

  Bölgeden çıkartılan afetzedeler araçlar ile güvenli bölgelere nakledildi. Çevrede faaliyetlerini yürüten uzmanlar, hasarın yüz milyarlarca doları geçtiğini belirtirken, bölgede en kısa sürede temizlik ve düzenleme faaliyetlerinin başlatılacağı belirtildi.

  ABD de kasırganın yaraları sarılmaya çalışılıyor #6

  EN AZ 31 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

  ABD tarihinindeki son 25 yılın en büyük kasırgalarından biri olan Florence geriinde dev bir fatura bıraktı. Toplamda en az 31 kişinin yaşamını yitirdiği kasırgada, 2 eyalette bir milyondan fazla kişi elektriksiz kaldı. Toplamda şimdilik çıkartılan zarar ise 170 milyar dolar...


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir