Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
359.429
-1.14%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  ABD'den Rusya'ya aşı suçlaması

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rusya'yı koronavirüs aşıları hakkında dezenformasyon yaymak ve aşılara olan güveni zayıflatmakla suçladı.
  • İHA
  • 24.03.2021 - 19:57
  ABD'den Rusya'ya aşı suçlaması

  ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, NATO Dışişleri Bakanları ile Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir araya geldiği 2 günlük yüz yüze toplantıda mevkidaşları ile Rusya hakkında uzun uzun tartıştıklarını belirtti.

  Brüksel'de yaptığı istişareler sonrasında Blinken, askeri olmayan tehditler de dahil olmak üzere NATO'nun karşı karşıya olduğu tehditlerin altını çizdi.

  RUSYA'YI AŞI KONUSUNDA HEDEF ALDI

  Rusya'yı aşılar hakkında dezenformasyon yaymak ve koronavirüs  aşılarına olan güveni zayıflatmakla suçlayan Blinken, "Bunlar arasında, demokrasilerimize güvensizliği körüklemek için dezenformasyon kampanyalarının ve silahlı yolsuzlukların kullanılması ve kritik altyapımızı hedef alan ve fikri mülkiyet haklarını çalan siber saldırılar, Çin'in Avustralya'ya yaptığı bariz ekonomik baskıdan, Rusya'nın seçimlere ve aşılara olan güveni zayıflatmak için dezenformasyon kullanması yer alıyor" dedi.

  'ÇIKARLARA YÖNELİK İŞ BİRLİĞİ' VURGUSU

  Öte yandan günün erken saatlerinde Rusya hakkında tartışan Blinken ve NATO yetkilileri, ittifakın silahların kontrolü anlaşmaları da dahil olmak üzere kendi çıkarlarını geliştirmek için Moskova ile iş birliği yapacağına, fakat Rusya'yı umursamaz ve çekişmeli eylemlerinden ise sorumlu tutmaya karar verdi.

  ABD den Rusya ya aşı suçlaması #1


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir