Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.211
-1.55%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Afrinli çocuklardan Mehmetçik'e bir demet sevgi

  TSK'nın Afrin'de gerçekleştirdiği harekat sona erdi, ancak bölgede temizlik faaliyetleri devam ediyor. Afrinli çocuklar devriye gezen Mehmetçik abilerini durdurup bir demet çiçek verdi.
  • Haber Merkezi
  • 21.04.2018 - 11:32
  Afrinli çocuklardan Mehmetçik'e bir demet sevgi

  Suriye'nin Kuzey kesimlerinde gerçekleştirilen ve terörü bitirme mottosuyla yürütülen Zeytin Dalı harekatı sona erdi. Bölgede terör örgütlerinin yuvalarına yapılan temizlik operasyonları ile bölge tamamen temizlenmeye çalışılıyor.

  Mehmetçik'in büyük bir efor sarf ederek yürüttüğü faaliyetlere en Türkiye dışında en büyük desteği bölgenin sivilleri ve masum çocukları veriyor.

  Afrinli çocuklar Mehmetçiğe çiçek hediye etti - VİDEO

  DEVRİYE GEZEN MEHMETÇİK'E BİR BUKET ÇİÇEK

  Bölgede asayişi sağlamak için sürekli devriye gezen Türk askerlerine moral motivasyon sağlayan Afrin halkı ile birlikte küçük çocuklar da Mehmet abilerine sevgi gösterilerinde bulunuyor.

  Zırhlı araç içerisinde devriye gezen Mehmetçiklerin önünü kesen bir grup Afrinli çocuk, abilerini durdurarak onlara küçük bir sürpriz yaptılar. Camı açan Askere bir buket çiçek armağan eden Afrinli çocuklar Türk askerine büyük mutluluk yaşattı.

  ÇOCUKLARIN SEVGİLİSİ: MEHMETÇİK

  Çiçeği verdikten sonra askerleri selamlayan çocuklar Mehmetçik'e büyük mutluluk yaşattı. Yürüttüğü harekat ile birlikte halka, sivillere yaptığı yardımlar, Mehmetçik'i halkın ve çocukların sevgilisi haline getirdi.

  Bu görüntüler de, Türk askerinin girdiği her toprağa huzuru, mutluluğu ve barışı getirdiğini gösterdi.


  Görüş Bildir