Euro
9.0228
0.53%
Dolar
7.4103
0.58%
Altın
441.91
-0.28%
Borsa
1.542
-0.59%
Bitcoin
238.156
-1.62%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Aleksis Çipras yeniden Yunanistan Başbakanı oldu

  Yunanistan'da dün yapılan erken seçimlerde birinci gelen Radikal Sol İttifak (SYRIZA) lideri Aleksis Çipras, yeniden başbakan oldu.
  • AA
  • 21.09.2015 - 21:02
  Aleksis Çipras yeniden Yunanistan Başbakanı oldu

  Aleksis Çipras yeniden Yunanistan Başbakanı oldu #1

  Hükümeti kurma yetkisini almak üzere bugün Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos'u ziyaret eden Çipras, Bağımsız Yunanlılar Partisi (ANEL) ile anlaşarak parlamentoda çoğunluğu sağladığını bildirmesi üzerine, Cumhurbaşkanı Pavlopulos'un huzurunda siyasi yemin ederek başbakanlık görevine başladı.

  TÖRENE KİMSE KATILMADI

  Çipras, Yunan Kilisesi temsilcilerinden kimsenin katılmadığı törenin ardından yakın çalışma arkadaşlarından Nikos Pappas ve Olga Gerovasili ile birlikte devir teslim töreni için başbakanlık konutuna geçti.

  Aleksis Çipras yeniden Yunanistan Başbakanı oldu #2

  ANEL İLE ANLAŞTI

  ANEL Genel Başkanı Panayiotis Kammenos, bugün Çipras'ı ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, hükümeti kurma konusunda SYRIZA ile anlaştıklarını belirterek, Çipras'ın akşama kadar başbakan olacağını açıklamıştı.Aleksis Çipras yeniden Yunanistan Başbakanı oldu #3

  Bu arada, Başbakan Çipras'ın, koalisyon hükümetine destek vermesi için PASOK ve Potami partisiyle de görüştüğü bildirildi. Yunan medyasına yansıyan haberlerde, Çipras'ın temaslarını tamamlamasının ardından çarşamba günü yeni kabineyi açıklayacağı belirtildi.

  Aleksis Çipras yeniden Yunanistan Başbakanı oldu #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir