Petrol
115.5
1.10%
Euro
16.63
2.38%
Dolar
15.73
1.19%
Altın
932.93
1.54%
Borsa
2408
0.71%
Bitcoin
482.703
1.90%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Almanya Kürt devleti kurulmasına karşı çıktı

  Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Kuzey Irak’ta bağımsız bir Kürt devleti kurulmasına karşı olduklarını açıkladı.
  • 17.08.2014 - 13:47
  Almanya Kürt devleti kurulmasına karşı çıktı

  Almanya Kürt devleti kurulmasına karşı çıktı #1

  Almanya'nın Haftalık Bild am Sonntag gazetesine konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Kuzey Irak'ta Kürt devleti kurulmasına karşı olduklarını söyledi. 

  IRAK'IN KOMŞULARIYLA YENİ GERİLİMLER ORTAYA ÇIKARACAKTIR

  Bakan Steinmeier, yaptığı açıklamasında, "Bağımsız bir Kürt devleti bölgeyi daha da istikrarsızlaştıracaktır ve muhtemelen Irak'ın komşularıyla yeni gerilimler ortaya çıkaracaktır” dedi. Türkiye ve Suriye'de de, Kürtlerin yaşadığını hatırlatan Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, Irak'ın toprak bütünlüğünün korunmasını ümit ettiğini söyledi.

  IRAK DEVLETİNİN BÜTÜNLÜĞÜ AÇISINDAN BELKİ DE SON ŞANS

  Sosyal Demokrat Partili Bakan, "Haydar El Abadi başbakanlığında Bağdat'ta, ülkenin tüm bölge ve dinlerinin içinde kendini bulduğu ve İslam Devleti örgütüne karşı kendini koruyabilen yeni bir hükümetin kurulması Irak devletinin bütünlüğü açısından belki de son şanstır" dedi.

  HIRISTİYAN DEMOKRAT BİRLİK MİLLETVEKİLİ İSE DESTEK OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

  Hırıstiyan Demokrat Birlik milletvekili Karl-Georg Wellman Cumartesi günü Die Welt gazetesine verdiği demeçte Kuzey Irak'ta bağımsız bir Kürt devletinden yana olduğunu ifade etmişti. Wellmann, Irak devletinin ülkede güvenlik ve düzeni sağlayabilecek durumda olmadığını ancak buna karşılık özerk Kürt bölgesinin siyasi ve ekonomik açıdan istikrarlı olduğunu ifade etmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir