Euro
10.2327
0.57%
Dolar
8.4673
0.57%
Altın
493.03
0.31%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
441.885
-6.93%
14ºC
İstanbul
Güneşli 14 C

  Almanya'nın kararı Avusturya'yı korkuttu

  Almanya'daki koalisyon ortakları arasındaki göçmen tartışmasının sınır kapısının mültecilere kapatılmasına yol açması ihtimali Avusturya'yı korktuttu.
  • Haber Merkezi
  • 27.06.2018 - 08:47
  Almanya'nın kararı Avusturya'yı korkuttu

  Berlin'in kararının domino etkisiyle Avrupa geneline yayılmasından çekinen Avusturya sınırda zırhlı askeri araçlarla kriz tatbikatı yaptı.

  Almanya nın kararı Avusturya yı korkuttu #1

  MÜLTECİ AKININA KARŞI TATBİKAT

  Yüzlerce polis ve asker başkent Viyana'dan 175 kilometre uzaklıktaki Spiefeld'de kapıların kapanmasıyla ülkede sıkışan mültecileri kontrol altına almaya yönelik senaryoyu uyguladı. Tatbikat amacıyla 200 polis senaryo gereği mülteci gibi hareket ederek sınırı geçmelerine izin verilmesini istedi.

  Almanya nın kararı Avusturya yı korkuttu #2

  AVUSTURYA KORKTU

  Avusturya İçişleri Bakanı Herbert Kickl "Sınırlarını koruyamayan bir devlet güvenilirliğini kaybeder. Yaptığımız şeyin insanlık dışı olmakla ilgisi yok" dedi. Bu arada Avusturya'nın tatbikat yapmasına neden olan Almanya'da dün kritik bir gelişme daha yaşandı.

  Avusturya polisinden sınırda mülteci tatbikatı ViDEO

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, göçmenlerin Almanya'ya girmesine izin veren uygulamayı sona erdirmesini isteyen koalisyon ortağı Genel Başkanı ve İçişleri Bakanı Horst Seehofer ve diğer parti liderleriyle görüştü.

  Almanya nın kararı Avusturya yı korkuttu #3

  AVRUPA'DA GERİLİM

  Merkel'in ortaklarından SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel de iltica anlaşmazlığının koalisyonun dağılmasıyla sonuçlanmasının "Almanya ve Avrupa açısından kestirilmesi mümkün olmayan sonuçlara yol açabileceği" uyarısında bulundu.

  Almanya nın kararı Avusturya yı korkuttu #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir